Dobry Styl > Porady > Jakie napoje chłodzące można znaleźć w automatach? 

Jakie napoje chłodzące można znaleźć w automatach? 

Data: 10.10.2021 Kategoria: Porady

Automaty vendingowe zawierają różne napoje chłodzące, które są w stanie zagasić pragnienie podczas przerwy w szkole, zakupów czy wakacji nad morzem. Oferowane produkty przybierają wiele form: od zwykłych, gazowanych propozycji, przez mrożone herbaty, aż po wszelakie soki. Jakie dokładnie wyroby powinny znaleźć się w wybranej maszynie, aby ich sprzedaż wzrosła?

Zaspokojenie pragnienia jest jedną z najbardziej podstawowych potrzeb człowieka. Organizm ludzki wytrzymuje nawet 2 miesiące bez pożywienia, jednak tragiczne skutki odwodnienia da się zaobserwować już po tygodniu. Możemy długo znosić głód w trakcie dnia, ale chęć napicia się czegokolwiek jest dosyć paląca – to walka, w której zazwyczaj jest się przegranym. Warto jednocześnie podkreślić, że nie powinno się odmawiać sobie wody bądź napoju. Nieugaszone pragnienie negatywnie wpływa zarówno na zdrowie, jak i samopoczucie oraz koncentrację.

Napoje chłodzące do automatów vendingowych 

Napoje chłodzące, jakie umieszcza się w podobnych lodówkach można podzielić na kategorie. Pierwsza z nich to gazowane, słodkie propozycje, takie jak Pepsi, Mountain Dew albo Mirinda. W trakcie długiego, męczącego dnia wiele osób poszukuje dodatkowego źródła cukru, dlatego produkty podobne do coca-coli cieszą się tak dużą popularnością. W maszynach znajdują się także zdrowsze alternatywy, w tym „normalna” woda, aby dotrzeć do jak największego grona konsumentów. Automat vendingowy powinien zawierać opcje z gazem, jak i bez niego.

Poza słodkimi napojami oraz wodą, do lodówek wkłada się też różne soki. Wśród popularnych marek można wyróżnić np. Kubusia, który nie tylko zaspokaja pragnienie, ale i dostarcza wiele witamin. „Obowiązkową” propozycją jest również Tymbark, czyli polski akcent w automacie vendingowym. Z niegazowanych, jednak słodzonych opcji najczęstszym wyborem są mrożone herbaty z Liptona (do szczególnie lubianych „smaków” należy brzoskwiniowy). Maszyny, takie jak w ofercie firmy Batex, nierzadko są także wyposażone w przekąski.

Co jeszcze można znaleźć w automatach vendingowych? 

W maszynach warto umieścić różnorodne batoniki oraz słone smakołyki, które urozmaicą ich ofertę. Konsumenci często sięgają po przekąski zawierające orzeszki i czekoladę – czyli źródło zdrowych tłuszczy i magnezu, wspierające organizm np. w trakcie przerwy w pracy. Automaty vendingowe powinny również zawierać polskie marki, ponieważ wiele osób zna i lubi lokalne marki, takie jak baton Pawełek. Ze „społecznego” punktu widzenia, wsparcie dla najbliższego rynku sprawia też, że szybciej się on rozwija.