Dobry Styl > Wyposażenie > Jakie rolety określamy mianem ciepłych?

Jakie rolety określamy mianem ciepłych?

Data: 20.06.2021 Kategoria: Wyposażenie

Dzisiejszy rynek oferuje bardzo wiele ciekawych rozwiązań, jeśli chodzi o przesłony okienne. Możemy wybierać między innymi wśród wielu rodzajów rolet czy żaluzji. Jednym z bardzo praktycznych, a jednocześnie estetycznych rozwiązań są rolety ciepłe. Co to znaczy i czego możemy się po nich spodziewać? O tym poniżej.

Przesłony okienne a straty ciepła w domu i mieszkaniu

Ciepłe rolety to określenie stosowane przez producentów i dystrybutorów przesłon okiennych przede wszystkim w stosunku do rolet umożliwiających zatrzymywanie ciepła. Każdemu z nas zależy na niwelowaniu strat ciepła, ponieważ oznacza to spore oszczędności. Jeśli mieszkanie czy dom zużywa mniej energii na ocieplanie, nasze rachunki na ogrzewanie i utrzymanie domu maleją. Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach wszystko drożeje, więc warto poszukać oszczędności na codziennych rachunkach. Jednocześnie dbanie o ochronę środowiska, co jest istotne dla coraz większej ilości osób, również wymaga stosowania rozwiązań tanich i ekologicznych. W budynkach mieszkalnych nieposiadających odpowiednich przesłon, okna mogą odpowiadać za nawet 25% utraty ciepła z domu. Stąd też warto postawić na dobrą stolarkę okienną i rolety – szczególnie zewnętrzne.

Rolety elektryczne

Jednym z rozwiązań, które umożliwi nam oszczędność na rachunkach za ocieplanie domu są rolety elektryczne. Polecane są szczególnie do domów i biur ulokowanych z dala od innych zabudowań. Poza nieprzepuszczaniem światła i zatrzymywaniem ciepła, rolety elektryczne skutecznie chronią okna przed nieproszonymi gośćmi. Pełna elektryka uniemożliwia wybicie szyby, a ogromna trwałość i solidność zapewnia używanie ich przez lata. Rolety elektryczne świetnie ograniczają straty ciepła, więc automatycznie możemy zmniejszyć nakłady na ogrzewanie czy klimatyzację. Dobrej jakości rolety znajdziemy w wielu firmach, jedną z nich jest chociażby Okno Prim.

Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe to kolejne rozwiązanie przesłon okiennych umożliwiające nieprzepuszczanie światła, ochronę przed wzrokiem sąsiadów czy przechodniów, a także zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. Nowoczesne żaluzje fasadowe są w 100% sterowane automatycznie. Warto podkreślić, że żaluzje fasadowe latem powodują nienagrzewanie się szyb, niezależnie od stolarki. Z kolei zimą umożliwiają zmniejszenie nakładów na ogrzewanie, dzięki dokładnemu zasłonięciu ich przestrzeni. Żaluzje fasadowe występują w różnych wzorach i kolorach, dzięki czemu można je łatwo dopasować do wyglądu elewacji. Stanowią nowoczesną, elegancką, skuteczną i co najważniejsze – powodującą oszczędności przesłonę okienną do domu czy biura.