Dobry Styl > Wyposażenie > Jakie są zalety dużych kuchennych urządzeń AGD wolnostojących?

Jakie są zalety dużych kuchennych urządzeń AGD wolnostojących?

Data: 27.07.2021 Kategoria: Wyposażenie

Urządzenia AGD są najważniejszym elementem urządzenia kuchni. Szczególną rolę odgrywa duże AGD, czyli m.in. lodówka, piekarnik, zmywarka i płyta grzewcza. Obecnie klienci, którzy stoją przed wyzwaniem znalezienia odpowiedniego kuchennego sprzętu AGD mają do wyboru dwie możliwości – albo AGD wolnostojące, albo AGD do zabudowy. W artykule skupiamy się na tym pierwszym rodzaju sprzętu i opisujemy, jakie są największe zalety kuchennych urządzeń AGD wolnostojących.

Podstawowe informacje na temat AGD wolnostojącego

Sprzęt AGD wolnostojący jest przeznaczony przede wszystkim do kuchni, w których nie znajduje się wykonana na wymiar zabudowa kuchenna, tylko pojedyncze, kupione w sklepie meble kuchenne. Urządzenia AGD do zabudowy po zamontowaniu w kuchni, w zasadzie są niewidoczne, z kolei AGD wolnostojące jest istotnym elementem aranżacji przestrzeni i tak naprawdę w dużej mierze odpowiada za to, jaki uda się osiągnąć efekt estetyczny wykończenia wnętrza. Nie oznacza to jednak, ze w kuchniach, w których wykonano zabudowę na wymiar, nigdy nie stosuje się urządzeń AGD wolnostojących. Żeby bowiem możliwe było umieszczenie w zabudowie jakichś urządzeń, konieczne jest zaplanowanie tego jeszcze na etapie projektowania mebli. Jeżeli tego się nie zrobi, a w pewnym momencie zaistnieje potrzeba dokupienia jakiegoś dodatkowego urządzenia, wtedy jedyną możliwością jest wybór sprzętu wolnostojącego.

Łatwy montaż i dostęp do urządzenia

A jakie są największe zalety kuchennego AGD wolnostojącego? Przede wszystkim tego typu sprzęt jest dużo łatwiejszy w montażu. Zakupioną lodówkę czy kuchenkę, wystarczy tylko postawić na podłodze i podłączyć do prądu lub/i do instalacji gazowej. O nic więcej nie trzeba się martwić, dzięki czemu cała operacja jest nie tylko dużo łatwiejsza, ale także szybsza.

Dużą zaletą AGD wolnostojącego jest także to, że w przyszłości, w przypadku powstania jakiejś awarii sprzętu będzie do niego znacznie łatwiejszy dostęp, co może przyspieszyć proces naprawy.

Mobilność urządzenia AGD

AGD wolnostojące jest także mobilne. Wbrew pozorom w niektórych przypadkach może być to bardzo dużym atutem tego sprzętu. Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu internetowego AGD Design, w którym jest dostępnych bardzo dużo rodzajów najwyższej klasy domowego sprzętu AGD:

Mobilność kuchennego sprzętu AGD we wnętrzach, w których nie ma zamontowanej na stałe zabudowy kuchennej jest dużym atutem. Dzięki temu, jeżeli będzie się miało nagle inny pomysł na aranżację kuchni, bez problemu będziemy mogli np. przestawić lodówkę czy zmywarkę. Jedynym ograniczeniem będzie kuchenka gazowa, ponieważ, żeby można było z niej korzystać potrzebny jest dostęp do instalacji gazowej. Mobilność urządzeń wolnostojących umożliwi ich właścicielom także zabranie ze sobą sprzętu podczas przeprowadzki. Dzięki temu nie będzie trzeba kupować nowych urządzeń AGD.

Możliwość wpłynięcia na estetykę wykończenia kuchni

Kolejną ważną zaletą AGD wolnostojącego jest to, że urządzenia te mogą stać się istotnym elementem dekoracyjnym wnętrza. Obecnie w sklepach z AGD dostępnych jest bardzo dużo urządzeń, które odróżniają się inną kolorystyką, innymi zdobieniami czy oryginalnym kształtem. Jednym z ciekawszych rozwiązań są urządzenia AGD retro, które mając nowoczesną funkcjonalność, swoją estetyką są łudząco podobne do sprzętu kuchennego, który był użytkowany w latach 50. ubiegłego wieku.

Niższa cena

Ostatnią, choć wcale nie najmniej istotną zaletą AGD wolnostojącego jest cena tego sprzętu. Zazwyczaj urządzenia wolnostojące o tej samej funkcjonalności czy pojemności co urządzenia do zabudowy są po prostu o kilkaset złotych tańsze. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak wybierze się sprzęt, ponieważ np. wspomniane wcześniej urządzenia AGD retro są oczywiście nieco droższe od typowego sprzętu.