Dobry Styl > Wyposażenie > Jakie sprzęty budowlane wynajmujemy najczęściej?

Jakie sprzęty budowlane wynajmujemy najczęściej?

Data: 23.01.2019 Kategoria: Wyposażenie

Prace budowlane łączą się z koniecznością ponoszenia ogromnych kosztów, w tym przede wszystkim kosztów zakupu maszyn budowlanych. Korzystniejszym rozwiązaniem będzie ich wynajem. Dzięki niemu zyskamy możliwość pracy na najlepszym sprzęcie od wiodących, czołowych producentów w dużo bardziej korzystnej cenie. Prace przebiegać będą sprawnie i bezpiecznie, a my nie będziemy musieli martwić się serwisowaniem sprzętu.  

Wynajem sprzętu budowlanego ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim zyskujemy niemalże natychmiastowy dostęp do potrzebnego nam sprzętu. Koszt, który poniesiemy w przypadku wynajmu okaże się niższy, niż w przypadku inwestycji w maszyny. Ponadto sprzęt taki jest mało awaryjny, gdyż wypożyczalnie sprzętu regularnie go serwisują i poddają naprawom.

Nie musimy się także martwić kosztem transportu kupionego sprzętu, jeśli zdecydujemy się na jego wynajem na miejscu.

Jakie maszyny klienci wynajmują najczęściej?

Koparki, koparko-ładowarki, koparki gąsiennicowe

Jednymi z najczęściej wynajmowanych maszyn, które znajdują się także w ofercie wypożyczalni sprzętu budowlanego Ramiernt, są koparki oraz koparko-ładowarki. Umożliwiają one kopanie na głębokościach do 5,9m oraz na załadunek do wysokości 3,5m.

Równie chętnie wynajmowane są koparki gąsiennicowe. Efektywne w zakresie nabierania urobku i przenoszenia go na krótkie dystanse, wyrównają określone powierzchnie i stworzą zgłębienia o dowolnym kształcie. Maszyna ta jest chętnie wynajmowana także ze względu na jej wysoką cenę

Walce

Trudno wyobrazić sobie plac budowy bez walca, urządzenia równie chętnie wynajmowanego przez klientów wypożyczalni sprzętów. Zagęszczą one ziemię, glinę lub kruszywo i w zależności od wybranego modelu ważyć mogą od kilku do kilkunastu ton.

Spośród dostępnych na rynku walców, największą popularnością cieszy się walec jednobębnowy. Wykorzystywany jest on do układania rurociągów oraz systemów ochrony przeciwpowodziowej, a także konstruowania oczek wodnych i stawów.

Betoniarki

W ofercie wypożyczalni sprzętów budowlanych znajdziemy również betoniarki. Są to maszyny, służące do mieszania cementu, wody, piasku orz żwiru w celu utworzenia jednorodnej masy, czyli mieszanki betonowej.

Do mniejszych prac używa się małych betoniarek przenośnych, natomiast do przewożenia gotowego betonu specjalnych pojemników, zamontowanych na ciężarówkach, tak zwanych gruszek.

Betoniarki dzielimy na betoniarki kielichowe i bębnowe, stałe, przenośne i samochodowe, oraz o działaniu ciągłym i działaniu okresowym.