Dobry Styl > Wyposażenie > Jakimi zaletami cechują się dębowe meble?

Jakimi zaletami cechują się dębowe meble?

Data: 20.04.2022 Kategoria: Wyposażenie

Dąb jest jednym z najtrwalszych i najpiękniejszych gatunków drewna, wykorzystywanych w meblarstwie. Mimo wyższej ceny cieszy się ogromną popularnością. Dębowe meble wyróżniają się wieloma zaletami. Najważniejszą zaletą jest podwyższona odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jakie są inne plusy dębiny? Odpowiedź znajduje się w artykule.

Najważniejsze zalety mebli z dębu

Dębowe meble cechują się przede wszystkim wyjątkową trwałością i wytrzymałością. Regały, szafy, ramy łóżek, stoły i witryny wykonane z dębu są ciężkie, acz długowieczne i niemal niezniszczalne. Z pewnością przetrwają wiele lat. Ponadto podczas użytkowania nie ulegają odkształceniom i ścieraniu. Taki efekt osiąga się dzięki skrupulatnemu, żmudnemu procesowi polerowania.

Meble z dębiny dobrze przyjmują wybarwienia. Często dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych i aranżacjach. Niczym dziwnym jest ciemny, ciepły, jasny bądź biały dąb. Dębina dość szybko szlachetnieje i w miarę upływu czasu nabiera ładnego, eleganckiego, głębokiego, dostojnego, wciąż naturalnego koloru. Takie meble stają się jeszcze ładniejsze. Można zatem powiedzieć, że dębina jest jak wino – im starsza, tym lepsza i piękniejsza.  

Meble z dębu nadają wyjątkowego, eleganckiego charakteru każdemu pomieszczeniu. To oryginalne elementy wystroju, które doskonale uzupełniają wnętrze. Nadają się zarówno do klasycznych aranżacji, jak i nowoczesnego stylu. Mają ponadczasowy charakter. Ich obecność świadczy o dobrym guście domowników.

Drewno dębowe nie jest trudne w pielęgnacji i konserwacji. Mieszkańcy powinni jedynie systematycznie przecierać ich powierzchnię wilgotną ściereczką.

Wady dębowych mebli

Największą i najbardziej znaczącą wadą mebli dębowych jest wyższa cena, jednak walory estetyczne i wytrzymałościowe w pełni ją rekompensują. Umeblowanie z dębu powinno się potraktować jako inwestycję. Mimo upływu lat ich wartość nie spada – nawet po kilkunastu latach chętnie odkupią je kolekcjonerzy lub antykwariusze.

Produkcja i dystrybucja drewnianych meble do różnych pomieszczeń to główna działalność firmy KRAFT. Klienci mogą przebierać w umeblowaniu skrzyniowym (komodach, witrynach, kredensach, biurkach, szafach). Mają do dyspozycji dębowe ławy, krzesła i stoły.