Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Kable w oplocie doskonałym pomysłem na ozdobienie wnętrza

Kable w oplocie doskonałym pomysłem na ozdobienie wnętrza

Data: 08.06.2017 Kategoria: Wystrój wnętrz

O wyglądzie wnętrza decydują szczegóły. To one mogą nadać pomieszczeniu zupełnie nowy charakter lub niepostrzeżenie sprawiać, że będzie ono nieatrakcyjne. Jednym z elementów pomieszczenia, który musi się z nim znaleźć, a który znacząco wpływa nie tylko na wygląd, ale i na komfort użytkowania, są kable. Zostawione w nieładzie szpecą, jednak można sprawić, że staną się ozdobą!

Kable nie muszą być brzydkie!

Korzystamy z coraz większej liczby urządzeń zasilanych prądem, a to nieodłącznie wiąże się z kablami. Nawet najstaranniej ułożone okablowanie zaburza estetykę wnętrza, a po jakimś czasie zaczynają się plątać. Nie ma co ukrywać – kable same w sobie nie są piękne. To się jednak może zmienić!

Firma Kolorowe Kable wychodzi naprzeciw potrzebom tych wszystkich, którzy dbają o detal i chcą zamienić nudne kable w wysmakowany szczegół, który ozdobi i urozmaici wnętrze. Flagowym produtem są kable w oplocie. Oplot z włókien naturalnych lub syntetycznych w jednolitych kolorach lub interesujących melanżach osłania kabel, czyniąc z niego element dekoracyjny. Uzupełnieniem oferty jest stylowe oświetlenie – zarówno lampy (w tym modny styl loftowy): sufitowe, ścienne, podłogowe, stołowe i fabryczne, jak i dekoracyjne żarówki – słowem: można tu dostać wszystko, aby oświetlenie wnętrza stało się jego prawdziwą ozdobą.

Kable w oplocie – pomysły na aranżacje

Niecodzienny i atrakcyjny wygląd kabli w oplocie doceniają zarówno osoby chcące odmienić domowe wnętrze, jak i właściciele lokali, dla których ciekawy wystrój jest elementem przyciągającym klientów i budującym atmosferę miejsca.

Najczęściej realizowanym pomysłem jest połączenie kabli w oplocie z nieosłoniętą niczym żarówką. Oplot kabla nadaje temu surowemu połączeniu nieco przytulności, a jednak nie odbiera zadziornego charakteru. W zależności od potrzeb miejsca można zawiesić pojedyncze żarówki zwisające dość nisko na długim przewodzie lub – jeżeli dany punkt trzeba doświetlić – połączyć kilka żarówek w cały ich pęk.

Jeżeli z kolei chcemy, aby punkty świetlne były rozproszone po całym pomieszczeniu, możemy rozwiesić kilka żarówek, które będą rozchodzić się promieniście; zwisające swobodnie kable w oplocie będą stanowiły dość mocny akcent dekoracyjny. Innym wariantem jest zawieszenie żarówek nie promieniście, lecz w linii prostej lub łamanej – także wówczas kable zaprezentują się ciekawie, układając się niczym girlandy. Więcej inspiracji i aranżacji z kablami w oplocie prezentuje blog Kolorowe Kable towarzyszący sklepowi.