Dobry Styl > Wypoczynek > Kenia – wybierz się do Afryki z biurem podróży!

Kenia – wybierz się do Afryki z biurem podróży!

Data: 07.11.2019 Kategoria: Wypoczynek

Chociaż podróże po Europie wciąż cieszą się ogromną popularnością, dla prawdziwych globtroterów to jednak za mało. Poszukujący nowych wrażeń i ciekawych doznań turyści chętnie wybierają bardziej egzotyczne kierunki. Ostatnio niezwykle popularna stała się Afryka, dzisiaj coraz bardziej przystępna dzięki wygodnym ofertom proponowanym przez biura podróży. Dlaczego warto zaplanować taki wyjazd i jak to zrobić?

Wakacje w Afryce. Dlaczego Kenia?

Afryka od wieków kusi swoją dzikością i różnorodnością. Położona na jej wschodnim wybrzeżu Kenia należy do jednych z najpiękniejszych afrykańskich krajów, do którego co roku przyjeżdża coraz więcej turystów zafascynowanych tamtejszą kulturą i przyrodą. Nie da się ukryć, iż jedną z największych atrakcji Afryki jest safari. To również nieodłączny punkt wycieczek do Kenii, gdzie na turystów czekają wspaniałe rezerwaty oferujące możliwość podziwiania nietkniętej przyrody. To właśnie kenijskie safari pozwalają stanąć oko w oko ze słoniem, lwem, lampartem, nosorożcem czy bawołem, a więc z tzw. „wielką piątką” afrykańskich sawann. Oprócz tego Kenia to również doskonałe miejsce, by bliżej poznać lokalny folklor i barwną kulturę Masajów. Typowo afrykańskie atrakcje to jednak nie wszystko.

Dla spragnionych bardziej tradycyjnych form wypoczynku Kenia ma do zaoferowania jedne z najpiękniejszych afrykańskich plaż, w tym np. Diani Beach z drobnym, białym piaskiem i ciepłymi wodami turkusowego Oceanu Indyjskiego. – Mówi specjalista reprezentujący biuro podróży Tui Poznań. – Jeśli znudzi nam się plażowanie, możemy obserwować niezwykłą faunę i florę afrykańskiego wybrzeża, w tym malownicze rafy koralowe. Na spragnionych wrażeń czeka sprzęt do uprawiania sportów wodnych, np. nurkowania czy pływania na katamaranach.

Afryka z biurem podróży

Samodzielne zaplanowanie wakacyjnego wyjazdu to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli interesuje nas kraj tak odległy, jak Kenia. W takim przypadku znakomitym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty biura podróży. Do zalet takich wyjazdów należy przede wszystkim ogromna wygoda. Nie musimy przejmować się organizacją transportu, noclegów czy wyżywienia. Do wyboru mamy przy tym różne lokalizacje i standardy hoteli, a także miejsca wylotu – dostępne są m.in. wakacje z Poznania czy z Warszawy. Na miejscu czekają na turystów komfortowe pokoje, baseny i liczne atrakcje, a także ciekawe wycieczki fakultatywne. Wyjazd z biurem podróży daje poczucie bezpieczeństwa i stanowi wygodny sposób na spędzenie wymarzonych wakacji w Afryce.