Dobry Styl > Porady > Kiedy i dlaczego warto kupować sztućce jednorazowe?

Kiedy i dlaczego warto kupować sztućce jednorazowe?

Data: 07.06.2018 Kategoria: Porady

Sztućce jednorazowe to obowiązkowy element wielu przyjęć, takich jak chociażby imprezy ogrodowe. Szkoda wyjmować zastawę odziedziczoną jeszcze po babci albo kłaść na stół nowy komplet, który może posłużyć do wyjmowania gorących ziemniaczków z paleniska albo – zwyczajnie się zgubić. Kiedy jeszcze i z jakich powodów powinniśmy się zapatrzyć w sztućce jednorazowe?

Imprezy w plenerze tylko ze sztućcami jednorazowymi

Sztućce jednorazowe powinny nam służyć w trakcie imprez w plenerze. Niezależnie od tego, czy jest to spotkanie z przyjaciółmi w ogrodzie, grill nad jeziorem czy piknik w lesie, plastikowe noże i widelce będą tam najlepszym wyborem.

Również w trakcie przyjęć dla dzieci plastiki są dużo wygodniejszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem. Korzystając z nich nie musimy się martwić, że maluch zrobi sobie krzywdę. Dzieciaki będą spokojnie jeść urodzinowe przysmaki, a po imprezie wrzucimy całą plastikową zastawę do worka na śmieci. Takie szybkie sprzątanie z pewnością przypadnie nam do gustu – dodaje nasz ekspert z firmy Ema-Pol, zajmującej się produkcją i sprzedażą chemii gospodarczej oraz artykułów biurowych.

Czy to jedyne sytuacje, kiedy warto położyć na stole sztućce jednorazowe? Nie. Kiedy nadchodzi lato, coraz częściej wyjeżdżamy w góry/nad morze/na działkę pod miastem. Po drodze zatrzymujemy się, aby coś zjeść. Nie zawsze są to kanapki. Zabieramy też sałatki, zapiekanki z makaronem, czy robimy sobie gorący kubek z wodą nalaną z termosu. W trasie nie chcielibyśmy martwić się zmywaniem, a plastiki można od razu wyrzucić do kosza. Wszystkie te sytuacje pokazują, że sztućce jednorazowe mogą niejednokrotnie wygrać z tradycyjną zastawą. Mają wiele zalet!

Powody, dla których warto się zaopatrzyć w sztućce jednorazowe

Dlaczego powinniśmy zaopatrzyć się w sztućce jednorazowe? Ich uniwersalne zastosowanie nie jest jedyną zaletą, jaką się wyróżniają.

Sztućce jednorazowe:

  • zapewniają szeroki wybór asortymentu, od widelców i noży, przez łyżki i łyżeczki, po mieszadełka i łopatki, np. do lodów,
  • wykonane są z plastiku lub drewna, zależnie od tego, jakich artykułów potrzebujemy,
  • można je zastosować do potraw zimnych i gorących,
  • oszczędzają czas, zwalniając nas z mycia, po imprezie możemy od razu wyrzucić je do kosza na śmieci,
  • są lżejsze niż metalowe sztućce, dlatego są łatwiejsze w transporcie,
  • są higieniczne i bezpieczne w użytkowaniu,
  • nadają się do mycia, jeśli chcemy wykorzystać je podczas następnej imprezy. Nie niszczą się i nawet po wielokrotnym użyciu mogą nadal wyglądać jak nowe.