Dobry Styl > Porady > Kiedy warto zdecydować się na depilację laserową?

Kiedy warto zdecydować się na depilację laserową?

Data: 02.08.2018 Kategoria: Porady

Depilacja laserowa jest świetną alternatywą dla tradycyjnej maszynki. Codzienne golenie jest uciążliwe, a laser w krótkim czasie skutecznie usuwa zbędne owłosienie. Dlatego jeśli zastanawiasz się, jak usunąć niechciane włoski z okolic bikini, nóg, pach czy twarzy, warto wziąć pod uwagę również depilację laserową. Kiedy konkretnie warto się na nią zdecydować?

Depilacja laserowa, czyli jedyny sposób na trwałe usunięcie owłosienia

Gładka skóra jest marzeniem wielu kobiet, gdyż jest miła w dotyku i ładnie wygląda. Niestety, usuwanie owłosienia często jest czasochłonne, nieprzyjemne i aby przynieść oczekiwany rezultat, musi być wykonywane regularnie. Warto podkreślić, że depilacja laserowa jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które oczekują szybkiego i trwałego efektu. Tego typu zabiegi kosmetyczne są gwarancją zadowalającego efektu – przy dobrze przeprowadzonej depilacji nadmierne owłosienie zostaje usunięte bezpowrotnie. Aby jednak tak się stało laserowe usuwanie owłosienia najczęściej musi zostać powtórzone w kilku seriach (sprawdź, jak się przygotować np. na stronie Przychodni Specjalistycznej High-Med z Warszawy). W niektórych przypadkach zdarza się, że po kilku latach odrastają pojedyncze włoski – są jednak słabsze, jaśniejsze i krótsze. Warto podkreślić, że depilacja laserowa jest pod tym względem skuteczniejszą metodą niż np. depilacja pastą cukrową, woskiem lub golenie.

Laserowe usuwanie owłosienia – bez skaleczeń, bólu i wrastających włosków

Depilacja laserowa jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które szukają metody usuwania owłosienia nadającej się do usunięcia ich z każdej części ciała – najczęściej wykonywana jest depilacja laserowa bikini, pach czy nóg. Ponadto, tego typu zabiegi kosmetyczne to również idealne rozwiązanie dla kobiet, które chcą uniknąć skaleczeń i podrażnień – depilacja wykonywana w serii zabiegów wykonywanych w odstępach np. 8-tygodniowych jest delikatna i z reguły nie powoduje zaczerwienienia oraz innych objawów skórnych. Ponadto ta metoda usuwania nadmiernego owłosienia jest również świetnym sposobem depilacji u kobiet, u których włoski wrastają pod skórę i powodują powstawanie krostek i grudek. Depilacja laserowa to również metoda znacznie mniej bolesna niż np. depilacja woskiem, dlatego zalecana jest kobietom wrażliwym, o niskim progu bólu. Należy podkreślić, że zabieg sprawdzi się u wszystkich, którzy szukają dokładnej, bezpiecznej i skutecznej  metody usuwania zbędnego owłosienia.