Dobry Styl > Porady > Kobieta w przymierzalni. Jak wybrać właściwy rozmiar ubrania?

Kobieta w przymierzalni. Jak wybrać właściwy rozmiar ubrania?

Data: 06.08.2019 Kategoria: Porady

Wybór ubrania we właściwym ubraniu wcale nie jest taki prosty. Zwłaszcza kiedy wiele kobiet nie akceptuje swojego ciała i często patrzy na nie w zniekształcony oczekiwaniami sposób. Błędnie myślimy, że opakowanie ud w ciaśniejsze spodnie optycznie je wyszczupli. To błąd, który może się zemścić nawet kłopotami z krążeniem. Jak dobrać ubranie, aby było wygodne, a jednocześnie dobrze leżało? Poznaj kilka trików.

Pomiar ciała a rozmiar – jak kupować w butikach przez internet?

Kiedy masz możliwość przymierzenia ubrania, połowa kłopotu z głowy. Wiele interesujących marek sprzedawanych jest przez butiki, które nie prowadzą dystrybucji w całym kraju, a jedynie w wybranych miastach lub przez Internet. Jak wtedy wybrać właściwy rozmiar, aby zwiększyć szansę na kupienie wybranego modelu w swoim rozmiarze? Nie sugeruj się oznaczeniem rozmiaru. W wielu krajach istnieją różne normy, wobec tego możesz zamówić coś, co w ogóle nie będzie pasowało. Aby trafić z rozmiarem, potrzebny będzie centymetr krawiecki.

Pomiar każdej części ciała należy wykonać w najszerszym miejscu, z wyjątkiem talii, którą mierzymy w najwęższej części – informuje ekspert z butiku Imperium Klif.

Wiele sklepów poza umownym oznaczeniem rozmiaru, zamieszcza wymiary oferowanych towarów. Pamiętaj przy zamówieniu, że różne tkaniny mają inny stopień rozciągliwości. Sztywne klasyczne dżinsy dopasowane idealnie do Twoich wymiarów mogą się okazać przyciasne i ograniczające ruchy. Natomiast jeśli mają domieszkę elastenu lub lycry, będą idealne.

Dopasowane… nie znaczy obcisłe

My kobiety miewamy bardzo różny stosunek do zakupów odzieżowych. Z jednej strony uwielbiamy buszować między wieszakami, przymierzać i kupować. Z drugiej natomiast mamy problem z dobraniem odpowiedniego fasonu, lustra przebieralni nie są łaskawe i uwydatniają boczki, fałdki i inne niedoskonałości. Wiele kobiet chcąc wyglądać szczuplej, wybiera zbyt małe lub za duże ubrania. W pierwszym przypadku powoduje to nadzieja, że spodnie ucisną brzuch, spłaszczając go nieco. Wystające boczki natomiast można ukryć pod oversizową koszulą. Lepiej tak nie robić. Odpowiedni rozmiar, czyli taki, który powleka figurę, lekko ją podtrzymuje, ale pozostawia swobodę ruchów, doda wiele urody stylizacji. Pamiętaj, że nawet jeśli zakochałaś się w jakimś fasonie, musisz odpuścić, jeśli nie leży odpowiednio. Często właśnie niedopasowanie jest wynikiem kroju, a nie rozmiaru. Wybierz produkty dobrych marek, które są szyte według najlepszych wykrojów. Pięknie podkręcą Twoje atuty, dzięki czemu będziesz wyglądać zawsze dobrze w swoim rozmiarze.