Dobry Styl > Porady > Koperty ozdobne. Przy jakich okazjach się przydają

Koperty ozdobne. Przy jakich okazjach się przydają

Data: 20.05.2019 Kategoria: Porady

Ze względu na powszechną komputeryzację, wielu artykułów papierniczych używamy rzadziej niż kiedyś, ale ozdobne koperty nadal się przydają.  Warto po nie sięgnąć przy wielu różnych okazjach: wręczaniu zaproszeń na ważne wydarzenia, niesztampowych prezentach dedykowanych konkretnej osobie. Specjalnych, dużych i wzmocnionych kopert  można używać nawet w pracy, do przechowywania dokumentów.

Kiedy używać kopert ozdobnych

Wysyłanie w kopertach korespondencji jest zastosowaniem oczywistym. Koperty ozdobne mogą się przydać, gdy ma to być wyjątkowy list, wysłany pocztą tradycyjną.

 Koperta ozdobiona ulubionym motywem adresata, może sprawić mu dodatkową radość, gdy w środku zawiera kartkę walentynkową, świąteczną czy list z przeprosinami – doradza specjalista z Hurtowni papierów dekoracyjnych PaperCast w Łodzi.

W ozdobnych kopertach można też wręczyć zaproszenia na ślub, rocznicę, okrągłe urodziny, komunię, wyjątkowe wydarzenie kulturalne. Starsze osoby wysyłają w kopertach kartki z życzeniami na Boże Narodzenie czy Wielkanoc, wysłanie im ładnie zapakowanej kartki przez osoby z młodszego pokolenia byłoby miłym prezentem. Wreszcie, coraz częściej, gdy nie mamy pomysłu co komuś kupić na urodziny, wręczamy jubilatom karty prezentowe do sklepów, w których można później wymienić kartę na prezent, który jubilat sam sobie wybierze. By kartę prezentową wręczyć elegancko, najlepiej włożyć ją do koperty ozdobnej.

Koperty ozdobne w pracy

Nauczycielki wychowania przedszkolnego, klas I-III, nauczyciele terapii pedagogicznej i plastyki wiedzą, jak przydatne są ozdobne koperty. Przechowuje się w nich literki z papieru, filcu czy plastiku, małe obrazki do wyklejania czy gry w memo, muszelki, kamyczki i koraliki używane w terapii integracji sensorycznej. Czasem robi się to w kopertach przeciętych na pół, bo mniejszymi kopertkami dziecięce rączki  łatwiej operują. Duże, wzmocnione koperty mają zastosowanie w biurach, można w nich trzymać zaświadczenia, dokumenty. Takie koperty z logo firmy mogą z powodzeniem zastępować teczki.

Rodzaje kopert ozdobnych

Osoby, kojarzące kopertę z burą kolorystyką i nieprzyjemnym w dotyku papierem, albo nudną bielą, zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą kopert ozdobnych.  Wykonuje się je w wersji ekologicznej – z materiałów wykonanych na bazie makulatury, albo nowoczesnej – gładkie, z papieru strukturalnego, metalizowanego, perłowego. Określenie do wyboru do koloru jest tutaj jak najbardziej adekwatne, podobnie z formatami czy nadrukami – możliwości są praktycznie nieograniczone. Można od razu zamówić pasujący do koperty papier listowy czy inną zawartość np. wzór zaproszenia.