Dobry Styl > Porady > Kryteria wyboru gabinetu okulistycznego

Kryteria wyboru gabinetu okulistycznego

Data: 21.06.2021 Kategoria: Porady

Jak wybrać dobry gabinet okulistyczny? Istnieje kilka cech, na które warto zwrócić uwagę. Głównym zadaniem okulisty jest przywracanie dobrego wzroku. Nietrudno więc domyślić się, że specjalista ten powinien być doświadczony i mieć wysokie kwalifikacje. Okulista zajmuje się zarówno dobieraniem odpowiednich okularów, jak i też skomplikowanymi operacjami oka. Jak wybrać dobry gabinet okulistyczny?

Szeroki zakres badań oferowanych w gabinecie

Pierwszym ważnym kryterium podczas wyboru gabinetu okulistycznego jest sprawdzenie oferty danej placówki. Im więcej badań, testów i zabiegów przeprowadza zakład, tym większe prawdopodobieństwo, że pracownik jest doświadczony i uda się załatwić wszystko w jednym miejscu. Zakres działań, które powinien oferować dobry okulista, to przede wszystkim:

  • badanie wzroku,
  • badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego,
  • dobór soczewek kontaktowych miękkich,
  • dobór soczewek twardych,
  • badanie OCT,
  • pełne badania okulistyczne,
  • diagnoza zaburzeń widzenia,
  • wykrywanie chorób takich jak: jaskra, zaćma, zez czy też zapalenia spojówek.

Doświadczona kadra i nowoczesny sprzęt

Podczas wyboru okulisty należy zwrócić uwagę na to, czy kadra jest doświadczona i czy w gabinecie znajduje się cały potrzeby sprzęt. Podstawowe elementy służące do badania wzroku to np. tablica Snellena. Ważną techniką jest także tonometria i komputerowe badanie wzroku.

Po tak przeprowadzonych badaniach najczęściej można już wstępnie dobrać okulary lub soczewki kontaktowe. Aby skorzystać z szerokiej gamy akcesoriów do korekcji wzroku, warto wybrać ofertę Salonu Optycznego z Nemezis z Gliwic.

Korzystną opcją dla pacjentów jest także skorzystanie z usług salonu optycznego połączonego z zakładem okulistycznym. Dzięki współpracy tych dwóch specjalistów można szybko zdiagnozować schorzenie i wadę oraz szybko skorygować wzrok.

Wyróżnienia i certyfikaty okulisty

Choć nie zawsze jest to regułą, najczęściej okulista, który posiada więcej certyfikatów i uprawnień, może być bardziej pomocny. Z tego powodu w przypadku braku pewności co do wyboru odpowiedniej placówki warto sprawdzić właśnie te parametry. Ukończone kursy, szkolenia lub studia podyplomowe mogą sprawić, że dany specjalista będzie bardziej kompetentny i szybciej znajdzie skuteczny sposób na korekcję wzroku.

Przyjacielska atmosfera i miłe podejście dla pacjenta

Jak w każdej branży ważna jest ciepła atmosfera. Nawet najlepszy specjalista będzie odpychał pacjentów, jeśli w jego gabinecie nie zapanuje wyrozumiałość i profesjonalizm. Ważnym kryterium jest więc także wybór okulisty z empatią.