Dobry Styl > Porady > Książki o sztuce i teatrze. Propozycje ofertowe

Książki o sztuce i teatrze. Propozycje ofertowe

Data: 14.06.2019 Kategoria: Porady

Ze względu na możliwość oglądania dzieł artystów z całego świata, książki ilustrowane o sztuce cieszą się dużą popularnością. Można w nich dowiedzieć się więcej o poszczególnych kierunkach, sławnych artystach czy stosowanych przez nich metodach tworzenia. Za pomocą odpowiednich pozycji poznamy także dzieła ceramiczne, liternictwo czy różnego rodzaju zjawiska teatralne.

Książki o historii malarstwa

O sztuce powstało wiele dobrych książek. Wśród nich znajdziemy zarówno albumy ze zbiorami najważniejszych dzieł z historii sztuki, takie jak 1000 arcydzieł siostry Wendy Beckett, jak również pozycje dotyczące dzieł i życiorysów poszczególnych artystów. W zależności od upodobań mogą to być „Banksy”, „Bosch”, „Alfons Mucha i jego świat”, „Gustav Klimt” czy „Encyklopedia sztuki”, która jest serią o różnych malarzach. Jest także wiele dobrych książek, które skupiają się na wybranym kierunku sztuki. Dzięki nim możemy poszerzyć swoją wiedzę o art deco, impresjonizmie, klasycyzmie, czy secesji. Znajdziemy także takie pozycje jak „Ikony. Fakty i legendy”, „Akt w malarstwie” czy „Sztuka nowoczesna. Od Moneta do Picassa”.

Albumy dotyczące różnych dziedzin

Ze względu na popularność arcydzieł malarskich w kulturze masowej, najwięcej książek i albumów jest właśnie o nich. Jednak znajdziemy także inne pozycje, jak np. „5000 lat sztuki chińskiej”, dzięki którym poznamy nie tylko malarstwo, ale także rzeźbę, ceramikę, tkaniny, rysunki i inne formy wypowiedzi artystycznej. Dla osób upatrujących sztukę w przedmiotach codziennego użytku z pewnością przypadnie do gustu ilustrowany przewodnik po stylach, detalach i wzornictwie „Antyki. Ceramika i srebro”. Wśród książek o sztuce znajdziemy odpowiednie pozycje dla zbieraczy, jak np. „Miniatury. Przewodnik dla kolekcjonerów”, a także książki poszerzające wiedzę na temat danej dzieciny, np. „Liternictwo. Sztuka pięknego pisania”.

Wiedza o teatrze dla każdego

Jeśli chcemy poszerzać swoją wiedzę o teatrze, książki powinniśmy dopasowywać do swojego poziomu. Do dzieci i młodzieży najbardziej trafiają pozycje popularno-naukowe, takie jak „Muzyka taniec teatr” serii „Moja Encyklopedia”, która rozwija wiedzę na różne tematy. Dla osób dorosłych zaznajomionych z teatrem może przypaść do gustu album Anny Pisarek „Historia teatru­”. Ekspert z księgarni Arkady w Warszawie tłumaczy:

Jest to bogato ilustrowany przewodnik, który oprócz zdjęć zawiera także opisy idei, zjawisk i działalności twórczej artystów  na tle historycznym i kulturowym poszczególnych epok.