Dobry Styl > Wyposażenie > Meble i akcesoria do open space

Meble i akcesoria do open space

Data: 22.06.2017 Kategoria: Wyposażenie

Pomysł urządzania przestrzeni biurowych w typie open space urodził się w Ameryce, jednak od co najmniej kilku lat tego rodzaju rozwiązanie cieszy się rosnącą popularnością również na naszym rodzimym gruncie. Otwarta przestrzeń biurowa ma wiele zalet, ułatwia bowiem komunikację między pracownikami. Jednocześnie jej prawidłowa organizacja, która zapewni wygodę i warunki umożliwiające koncentrację na wykonywanych zadaniach, wymaga rozsądnego planowania.

Rozmieszczenie wielu stanowisk pracowniczych w jednym dużym pomieszczeniu biurowym ma z założenia przynosić same korzyści – mówi ekspert z firmy Miladesign. Pracownicy pomieszczeń open z łatwością współpracują i wymieniają się informacjami, swoje zadania wykonują szybciej, a dodatkowo łatwiej budują wzajemne relacje.

Organizacja całego biura w jednym dużym pomieszczeniu jest też sporą oszczędnością miejsca i pozwala na szybkie zmiany konfiguracji w miarę zmieniających się potrzeb. Pod warunkiem, że wstępna aranżacja będzie odpowiednio przemyślana. Jakie elementy powinny znaleźć się w przyjaznym i funkcjonalnym biurze open space?

Meble do open space

Open space to nowoczesność, a planując jego wystrój musimy więc zachować pewną konsekwencję. Trudno wyobrazić sobie otwartą przestrzeń biurową, wypełnioną ciężkimi meblami gabinetowymi. Tutaj sprawdzą się nowoczesne rozwiązania, a najlepiej proste w budowie i niesamowicie funkcjonalne meble modułowe.

Najlepszym rozwiązaniem do takiego biura są meble systemowe na metalowych stelażach. Ich z pozoru nieskomplikowana budowa kryje w sobie olbrzymie możliwości rozmaitych konfiguracji, regulacji wysokości poszczególnych elementów, a także dodawania akcesoriów uzupełniających.

Najważniejszym elementem wyposażenia są oczywiście biurka pracownicze. Wybierając je warto zwracać uwagę przede wszystkim na jakość stelaży i materiałów, z których zostały wykonane. Doskonałym rozwiązaniem dla biur typu open space są meble na stalowych podstawach, które dostępne są w szerokiej palecie kolorów, dzięki możliwości malowania proszkowego.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, istotną cechą dobrych mebli do open space jest możliwość dostosowania ich do indywidualnych potrzeb pracownika. Ciekawą propozycję stanowią biurka z regulowanym położeniem blatu, przy czym obecnie dostępne są już modele, w których regulacja odbywa się za pomocną napędów elektrycznych (np. seria stelaży Linear).

Akcesoria do open space

Sprawna i wydajna praca w open space wymaga dobrej organizacji oraz zachowania porządku na poszczególnych stanowiskach. Pomocne w budowaniu prywatności i wydzieleniu przestrzeni dla każdego pracownika okazują się wszelkiego rodzaju przegrody, osłony na biurka oraz monitory.

Każdy z pracowników powinien mieć możliwość wygodnego przechowywania dokumentów i niezbędnych narzędzi pracy, w czym pomocne są oczywiście wysuwane półki i szuflady, również te wyposażone w centralne zamki. Kolejną istotną kwestią jest zapobieganie plątaniu kabli, do czego służą rozmaite kanały i korytka kablowe, belki centralne.