Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Modna lampa wisząca – najciekawsze modele do stylowych wnętrz

Modna lampa wisząca – najciekawsze modele do stylowych wnętrz

Data: 21.04.2022 Kategoria: Wystrój wnętrz, Wyposażenie

Lampy wiszące to jedno z najpopularniejszych rozwiązań oświetleniowych do domowych wnętrz. Dzięki niej udaje się wygodnie doświetlić nawet większe przestrzenie, a przy tym ciekawie je udekorować.

Jakich produktów używać, by zapewnić sobie funkcjonalność miejsca do życia oraz zbudować nietuzinkowe aranżacje? O tym napiszemy poniżej.Lampy wiszące – do czego służą?Lampy wiszące stosuje się od dawna. Tego typu produkty spełniają we wnętrzach bardzo konkretne funkcje, zależne od wielkości modelu, liczby źródeł światła oraz oczywiście miejsca montażu.

Najczęściej tego typu lampy stosuje się jako:

  • oświetlenie główne,

  • oświetlenie strefowe.

Niekiedy lampy wiszące mogą być użyte jako oświetlenie zadaniowe, choćby nad wyspą kuchenną, zwłaszcza gdy wybierze się oprawy z możliwością regulowania kąta świecenia. Sporo takich produktów pojawia się choćby na stronie Azzardo.Oprawy wiszące do modnych wnętrz – gdzie je umieścić?Lampy wiszące pojawiają się w zasadzie we wszystkich modnych pomieszczeniach. Chętnie stosuje się je jako podstawowy sposób na oświetlenie kuchni, salonu i sypialni, a także klatek schodowych i przedpokojów. Modele o wysokiej wodoszczelności montuje się natomiast w eleganckich łazienkach.

Nowoczesne lampy przyjmują wiele kształtów oraz wykonuje się je w najróżniejszych wersjach kolorystycznych. Dzięki temu modne rozwiązania wpisują się we wszystkie popularne obecnie style wnętrzarskie.

Zwolennicy prostoty i minimalizmu mogą zdecydować się na oprawy ascetyczne, mocno zgeometryzowane, o niejednokrotnie futurystycznych charakterze. Dla miłośników nurtów skandynawskich przygotowano szereg lamp z tekstylnymi abażurami, przyjemnie rozpraszającymi światło. Pojawiają się także modele glamour i art déco, o rozbudowanej, dekoracyjnej formie, wykonane ze szlachetnych materiałów o pięknym połysku (chromowanego metalu i szkła).Najpopularniejsze trendy sezonu – efektowne lampy wiszące do domuSzeroki wybór dostępnych rozwiązań sprawia, że oprawy wiszące trafiają do wielu miejsc. Jakie modele cieszą się największą popularnością?

Do najmodniejszych produktów zaliczają się zwłaszcza duże, okazałe oprawy, otwarte od spodu. Często wyposaża się je w efektowne żarówki dekoracyjne LED. Takie lampy zawiesza się nad zestawem mebli wypoczynkowych w salonie, w pobliżu kącika do relaksu w sypialni bądź w kuchni. Zazwyczaj są to modele utrzymane w żywych, wyrazistych kolorach. Szczególną sympatia cieszą się także lampy łączące matowe, czarne powierzchnie z elementami wypolerowanymi na wysoki połysk w odcieniu mosiądzu lub miedzi.

Wbrew obiegowej opinii modne lampy wiszące wcale nie muszą być duże. Do mniejszych wnętrz lepiej wprowadzić niewielkie lampy o jasnych kloszach. Można montować je po kilka sztuk, tworząc dodatkowo ciekawy efekt wizualny. Takie rozwiązania sprawdza się zwłaszcza nad długi stołem w jadalni lub wyspą kuchenną, by idealnie doświetlić każdy fragment przestrzeni. Wiele ciekawych inspiracji można znaleźć na stronie: piękny-dom.com.pl.

Pamiętajmy o tym, że do kategorii lamp wiszących zaliczają się także żyrandole, czyli chyba najbardziej okazałe i dekoracyjne spośród wszystkich typów opraw, które obecnie przeżywają prawdziwy renesans.Wiszące lampy do domu – idealne rozwiązanie dla wymagającychWisząca lampa w pomieszczeniu zapewnia wystarczający poziom oświetlenia do bezpiecznego przemieszczania się lub wykonywania rozmaitych czynności. Dodatkowo dekoruje przestrzeń, staje się ważnym elementem wystroju i całej aranżacji.

Nie zapominajmy bowiem o tym, że niekiedy przy pomocy dobrze dobranej lampy można odmienić charakter wnętrza, zwłaszcza gdy wybierze się jedną z tak modnych obecnie opraw wiszących.