Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Możliwości zastosowania fototapet na wymiar

Możliwości zastosowania fototapet na wymiar

Data: 24.05.2017 Kategoria: Wystrój wnętrz

Fototapety, po latach zapomnienia, znowu wracają na salony. I to w naprawdę imponującym stylu. Między innymi dlatego, że jakość samych fototapet oraz realizm obrazów, które je pokrywają – nigdy nie stały na tak wysokim poziomie. Co więcej, w dzisiejszych czasach można zamówić praktycznie dowolny wzór oraz wymiar fototapety. Brzmi bajecznie? Zdecydowanie tak.

Kiedy warto zamówić fototapetę na wymiar?

W tym przypadku odpowiedź jest prosta: kiedy zauważymy, że pomimo naszych starań nie możemy niestety znaleźć fototapety w oczekiwanych przez nas wymiarach, ponieważ mieszkamy np. w pofabrycznym lofcie, który kubaturą znacznie odbiega od standardowego „eM” w bloku. Chodzi tu o takie sytuacje, gdy chcemy ozdobić fototapetą nietypowy fragment przestrzeni (np. wąską wnękę czy ścianę o niestandardowym, nieregularnym kształcie lub wyjątkowo dużej powierzchni).Fototapeta na wymiar jest odpowiedzią na nasze indywidualne potrzeby.

Kiedy nie warto wybierać fototapety na wymiar?

Najbardziej oczywista odpowiedź jest następująca: kiedy jej wymiar idealnie pokrywa się rozmiarami ściany lub sufitu, który planujemy nią pokryć. Inna sytuacja, w której fototapeta na wymiar nie będzie konieczna: kiedy fototapeta zawiera powtarzające się rytmicznie motywy lub motywy na tyle abstrakcyjne, że ewentualne przycięcie jej nie wpłynie na całościowy odbiór (przykład: zdjęcie nocnego nieba).

Dlaczego „na wymiar” jest lepsze?

Wyobraźmy sobie buty, które dostaliśmy w prezencie. Niestety, są za duże. Teoretycznie można spróbować coś z tym zrobić, ale w praktyce – i tak będzie widać, że coś z nimi jest nie tak. Że nie pasują do naszej figury, czy wreszcie, że zaburzają proporcje naszego ciała. I dokładnie tak jest ze źle dobranymi fototapetami. Na pierwszy rzut oka – nie ma w nich nic niepokojącego. Ale jeśli się dokładnie przyjrzeć…

Jeśli chcesz zmienić mieszkanie lub jedno z pomieszczeń w aranżacyjne dzieło sztuki, pomyśl o  fototapetach, które zachwycają bogactwem wzorów, głębią barw oraz fenomenalną jakością wykonania. Obowiązkowo odwiedź stronę internetowego sklepu z tapetami i fototapetami: http://www.krainabarw.pl