Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Na co warto zwrócić uwagę wybierając lampę podłogową?

Na co warto zwrócić uwagę wybierając lampę podłogową?

Data: 10.12.2020 Kategoria: Wystrój wnętrz

Jeśli chcesz stworzyć przytulne wnętrze, pomyśl o urozmaiceniu jego aranżacji. Pomoże w tym odpowiednie oświetlenie nadające domowym pomieszczeniom niepowtarzalnej atmosfery. Jednym ze sposobów, który pozwoli nie tylko udekorować przestrzeń, ale również doświetlić zaciemnione miejsca, jest lampa podłogowa. Na co zwrócić uwagę wybierając konkretny model?

Lampa podłogowa sprawdzi się w każdym wnętrzu

Lampa podłogowa stanowi dość uniwersalny element wnętrza. Dzięki temu sprawdzi się zarówno w niewielkim mieszkaniu, jak i domu jednorodzinnym. Wybierając lampę podłogową należy pamiętać, że zwykle nie jest ona głównym źródłem światła. Ma za zadanie jedynie doświetlić niektóre miejsca, a także stworzyć miły nastrój. Jednak zanim zdecydujesz się na konkretny model zwróć uwagę nie tylko na wygląd ogólny produktu, ale również jego kształt, wysokość oraz jakość wykonania. Odpowiednio dobrany może stanowić doskonałe uzupełnienie aranżacji.

Jak wybrać idealną lampę podłogową?

Poszukując idealnej lampy podłogowej z pewnością powinieneś określić kwotę, którą możesz przeznaczyć na zakup. Współczesny rynek oferuje bowiem szereg produktów dostępnych w przeróżnych cenach. Pamiętaj, że wysoka jakość idzie w parze z możliwością wieloletniego użytkowania. Nawiązując do tematu eksploatacji lampy podłogowej, należy poruszyć kwestię energooszczędności danego produktu. Aby wybrany model nie generował zbyt dużych kosztów związanych ze zużyciem prądu elektrycznego powinien być wyposażony w żarówki typu LED.

Kolejną kwestią, którą powinieneś wziąć pod uwagę jest kolorystyka i styl wykonania lampy stojącej. Inny model sprawdzi się w salonie, inny w sypialni, a jeszcze inny w pokoju dziecięcym. Produkt, który idealnie komponuje się z wystrojem wnętrza stanowi jego idealne dopełnienie.

Jak dopasować lampę podłogową do potrzeb?

Wybór lampy podłogowej powinien być dopasowany do Twoich potrzeb. Warto, aby dany model stanowił element ciekawej aranżacji, a także umożliwiał pracę oraz relaks. Wiele produktów jest wyposażonych w specjalne ściemniacze pozwalające regulować natężenie światła.

Jak wybrać właściwą lampę podłogową tłumaczy ekspert z firmy Living Story: Boczne oświetlenie w postaci lampy podłogowej może spełniać różne funkcje we wnętrzu. Decydując się na takie rozwiązanie mamy kilka możliwości. Jeśli zależy nam na doświetleniu pomieszczenia, warto postawić na lampę podłogową z jasnym lub transparentnym kloszem.  Jeśli pomieszczenie nie jest dostatecznie oświetlone, to drugą możliwością jest wybór modelu, w którym światło skierowane jest ku górze. Efekt światła odbitego to rozwiązanie często stosowane przez architektów wnętrz, optycznie podnosi sufit, dodatkowo doświetlając przestrzeń. Jeśli szukamy rozwiązania z przeznaczeniem do czytania, to tutaj poza wzornictwem i stylem danej lampy przede wszystkim warto postawić na dobrej jakości źródło LED.

Jak podkreśla specjalista odpowiednie ustawienie lampy podłogowej optycznie powiększy pomieszczenie, a także nada mu niepowtarzalnego, intymnego klimatu.