Dobry Styl > Wyposażenie > Na co zwracać uwagę przy zakupie mebli wypoczynkowych?

Na co zwracać uwagę przy zakupie mebli wypoczynkowych?

Data: 20.10.2019 Kategoria: Wyposażenie

Meble wypoczynkowe stanowią przeważnie główny punkt w danym pomieszczeniu – najczęściej w salonie, ale też w gabinecie czy w sypialni. Jako wizytówka wnętrza, a zarazem miejsce wypoczynku, muszą one spełniać kilka warunków. Powinny być solidne, wygodne, a także efektowne. Czym dokładnie powinny charakteryzować się idealne meble wypoczynkowe i na co zwracać uwagę przy ich zakupie?

Jakość

Nie ulega wątpliwości, że najważniejszym kryterium wyboru mebli – w tym również wypoczynkowych – jest ich jakość. Chodzi tutaj głównie o trwałość wybranych sprzętów. Meble to bowiem inwestycja na lata, dlatego przy zakupie warto sprawdzić, czy dany producent jest godny zaufania. Dobrej jakości meble powinny być wykonane z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów, takich jak np. drewno czy skóra. Również wykorzystane do tapicerowania materiały powinny być wytrzymałe i odporne na zabrudzenia.

Komfort

Meble wypoczynkowe powinny – jak sama nazwa wskazuje – umożliwiać wypoczynek i sprzyjać relaksowi. Nawet najlepiej wyglądające i najdroższe meble nie dadzą gwarancji pełnego komfortu, dlatego przy zakupie wyposażenia do salonu czy sypialni warto przyjrzeć się technologii wykonania danego mebla.

Zwróćmy szczególną uwagę na wykorzystane materiały i rozwiązania, takie jak sprężyny, np. typu bonel. – Podpowiada przedstawiciel Fabryki Mebli MEBLAR. – Zapewnią one równomierne podparcie dla ciała i sprawią, że powierzchnia mebla idealnie dopasuje się do przybranej przez użytkownika pozycji. Istotne znaczenie dla komfortu korzystania z mebli wypoczynkowych ma również rodzaj zastosowanego wypełnienia. Dobrze sprawdza się tutaj pianka wysokoelastyczna, która jest sprężysta i zapobiega odkształcaniu się mebla.

Miłe w dotyku materiały obiciowe sprawią, że korzystanie z mebli będzie przyjemne i pozwoli na chwile odprężenia. Wygodę użytkowania sprzętów z funkcją spania zapewni z kolei wspomaganie rozkładania, a także obecność pojemnika na pościel.

Estetyka

Nie da się ukryć, że walory estetyczne mebli to ważny czynnik, który bierzemy pod uwagę przy zakupie idealnego kompletu wypoczynkowego. Wybrane meble powinny pasować do wystroju pomieszczenia, w którym zostaną umieszczone, podkreślając jego styl i dodając mu charakteru oraz szyku. Warto zatem zwrócić uwagę na kolorystykę i wzornictwo mebli. Proste formy utrzymane w monochromatycznej gamie sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych, z kolei bardziej fantazyjne desenie i ciepły urok drewna znakomicie dopełnią klasyczne czy rustykalne aranżacje. Odpowiednio dobrane meble wypoczynkowe to gwarancja udanego wypoczynku i prawdziwa ozdoba wnętrza.