Dobry Styl > Wyposażenie > Na co zwrócić uwagę, wybierając materac do łóżka?

Na co zwrócić uwagę, wybierając materac do łóżka?

Data: 03.09.2021 Kategoria: Wyposażenie

pianek poliuretanowych, których ogromną zaletą jest możliwość perfekcyjnego dopasowania się do kształtu ciała. Dzięki temu znika problem ucisku na mięśnie i naczynia krwionośne. Pianka poliuretanowa to także doskonałe rozwiązanie dla alergików. 

Wśród produktów piankowych wyróżnić można materace z pianek zwykłych, wysokoelastycznych oraz termoelastycznych. Pianka wysokoelastyczna w połączeniu z wyciętymi strefami komfortu pozwala zapewnić odpowiednią pozycję spoczynku dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa, stanowi więc odpowiedni materiał na materac ortopedyczny do spania. Pianka termoelastyczna reaguje natomiast na nacisk i ciepło, dostosowując się do budowy ciała użytkownika. Dzięki temu zapewnia optymalne warunki wypoczynku i regeneracji. 

Twardość materaca ma znaczenie

Poszczególne materace różnią się od siebie nie tylko zastosowanymi materiałami, ale także twardością. Jak wyjaśnia ekspert z firmy REM SEN, producenta materacy: twardość materacy określana jest symbolami od H1 do H4. Im wyższa cyfra, tym twardszy jest materac

Warto podkreślić, że wybór twardości materaca jest kwestią bardzo indywidualną. Duże znaczenie ma zarówno waga użytkownika, jak i to, czy preferuje podłoże miękkie czy twarde. Istotna jest także pozycja, w jakiej śpi. W przypadku osób śpiących na boku sprawdzają się materace miękkie. Osoby śpiące na brzuchu wybierają natomiast zazwyczaj materace twardsze. Kwestii twardości łóżka uważnie powinny przyjrzeć się także osoby cierpiące na przewlekłe bóle kręgosłupa czy borykające się z problemami z krążeniem. Odpowiednio dobrany materac pozwoli złagodzić dolegliwości i cieszyć się spokojnym, regenerującym snem. 

Wybierając materac do sypialni, warto zwrócić uwagę na jego konstrukcję. Materace wykonane z pianek poliuretanowych znacznie lepiej dopasowują się do kształtu ciała niż starsze modele sprężynowe. Istotnym kryterium jest również twardość materaca, którą należy dopasować do wagi oraz indywidualnych preferencji.