Dobry Styl > Budowa i remont > Na czym polega iniekcja ciśnieniowa?

Na czym polega iniekcja ciśnieniowa?

Data: 12.11.2021 Kategoria: Budowa i remont

Podczas budowy domu konieczne jest zastosowanie trwałej izolacji, która uchroni budynek przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, w tym także wilgoci. Niekiedy może zdarzyć się sytuacja, w której izolacja budynku się rozszczelni. W takim przypadku warto zastosować iniekcję ciśnieniową. Poniżej sprawdzamy, jak wykonuje się iniekcję ciśnieniową i jakie ma ona zalety. Życzymy udanej lektury.

Jak wykonuje się iniekcję ciśnieniową?

Iniekcja ciśnieniowa jest doskonałą metodą na uszczelnienie pęknięć w konstrukcji budynku, które pojawiły się w wyniku działania wilgoci. Polega ona na wprowadzeniu pompy iniekcyjnej w głąb muru budynku, poprzez którą aplikuje się specjalny płyn, który dociera do wszystkich pęknięć. Po zaaplikowaniu preparatu przyjmuje on postać żelu, który jest nieprzepuszczalny dla wody.

Ważne jest jednak, aby przed wykonaniem iniekcji ciśnieniowej starannie ocenić uszkodzenia budynku i znaleźć przyczynę pojawienia się wilgoci. Następnie należy wybrać odpowiedni preparat iniekcyjny, który zapewni trwałą izolację i wypełni wszelkie pęknięcia. Kolejnym etapem jest dobranie właściwego kąta wiercenia otworów w murze budynku.

Następnie do wywierconych otworów wprowadza się pompę iniekcyjną i pod odpowiednim ciśnieniem aplikuje się płyn iniekcyjny. Należy również pamiętać o tym, że do wykonania iniekcji ciśnieniowej niezbędne są specjalistyczne narzędzia i ogromna wiedza. Dlatego też tę usługę warto zlecić sprawdzonej firmie, takiej jak na przykład Mak-Iniekt z Wołomina.

Jakie są zalety iniekcji ciśnieniowej?

Iniekcja ciśnieniowa jest sprawdzonym sposobem na naprawę pęknięć i rozszczelnień w budynku, powstałych w wyniku działania wilgoci. Co więcej, jest to bezinwazyjna metoda, która natychmiastowo uszczelnia mury budynku. Ponadto zastosowanie iniekcji ciśnieniowej nie wymaga wykonywania prac rozbiórkowych obiektu, a jedynie wywiercenia otworów w okolicy uszkodzeń.

Ten rodzaj iniekcji jest uniwersalnym sposobem na zabezpieczenie budynku w pełni przesiąkniętego wilgocią. Dodatkowo można jej również użyć w celu wypełnienia konstrukcji danego obiektu, a także uzupełnienia powierzchni gruntu. Iniekcja ciśnieniowa jest też polecanym sposobem na wypełnienie rys i ubytków w murach budynku.

Warto dodać, że iniekcja ciśnieniowa pozwala przywrócić pełną funkcjonalność budynku i zwiększyć jego trwałość. Ponadto skutecznie zabezpiecza obiekt przed ponownym pojawieniem się wilgoci i odbudowuje warstwę izolacyjną, zapewniając bezpieczeństwo osobom obecnym wewnątrz budynku.