Dobry Styl > Ogród > Najlepsze narzędzia do prac w ogrodzie

Najlepsze narzędzia do prac w ogrodzie

Data: 04.09.2021 Kategoria: Ogród

Posiadanie ogródka, nawet niewielkiego, dla niejednej osoby jest spełnieniem marzeń. Czas i wysiłek, który wkładają w pracę nad nim, nie odbierają jako męczący obowiązek, a wręcz przeciwnie – wprawia ich w uczucie zrelaksowania. Trzeba pamiętać, że aby prace ogrodnicze przebiegały sprawnie, niezbędne są odpowiednie narzędzia. To dzięki nim pielęgnacja roślin staje się łatwiejsza.

Sprawdźmy zatem, czego nie może zabraknąć w każdym ogrodzie?

Podział narzędzi ogrodniczych

Narzędzia wykorzystywane do prac ogrodniczych można podzielić według kilku kryteriów. Najpopularniejszy podział wyróżnia akcesoria ręczne oraz z napędem. Te drugie dzielimy na spalinowe, elektryczne i akumulatorowe. Przyrządy spalinowe należą do najbardziej mobilnych i wydajnych, dzięki czemu mogą być stosowane w każdych warunkach. Natomiast elektryczne wymagają dostępu do prądu, lecz są zazwyczaj lżejsze i cichsze od swoich spalinowych odpowiedników. W przypadku narzędzi akumulatorowych mamy do czynienia z dużą mobilnością, niską masą własną, ale ich wydajność jest uzależniona od mocy akumulatora.

Niezależnie od tego, w jakie narzędzia chcemy się zaopatrzyć, warto to robić w sprawdzonych punktach. Do takich można zaliczyć salony techniczne oraz sklepy partnerskie Północnej Grupy Narzędziowej posiadającej w ciągłej sprzedaży szeroki wybór różnego typu narzędzi ogrodniczych. Znajdziemy tam m.in. kosiarki, kosy oraz podkaszarki spalinowe, elektryczne i akumulatorowe, nożyce do żywopłotu, rozmaite modele sekatorów oraz niezastąpione grabie, czy uniwersalne taczki i wszechstronne łopaty.

Czym kierować się przy zakupie narzędzi ogrodniczych?

Planując zakup sprzętu, który ułatwi nam pracę w ogrodzie, powinniśmy zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy. Jeśli na naszej działce znajduje się trawnik, to warto nabyć kosiarkę lub kosę. Wybór urządzenia zależy od powierzchni, jaką pokrywa darń oraz od ukształtowania terenu. W przypadku działek o znacznych nierównościach lepiej sprawdzi się kosa. Z kolei, gdy posiadamy żywopłot, nieocenione okażą się akumulatorowe nożyce do żywopłotu.

Innym ważnym kryterium wyboru urządzeń do prac ogrodniczych jest marka sprzętu. Kupując wyroby renomowanych producentów m.in. Makita, Stiga, Cellfast, Fiskars czy Best Garden, otrzymujemy produkty wysokiej jakości, które z pewnością posłużą nam przez długie lata. Dlatego, nawet jeśli uważamy się za ogrodników amatorów, to powinniśmy się zaopatrzyć w narzędzia dla profesjonalistów. One są po prostu lepsze, trwalsze, wydajniejsze i mniej awaryjne.