Dobry Styl > Wypoczynek > Największe atrakcje Zakopanego

Największe atrakcje Zakopanego

Data: 23.10.2018 Kategoria: Wypoczynek

Zakopane to stolica polskiego narciarstwa i zimowej turystyki. Chyba nie ma osoby, która nie byłaby tam przynajmniej raz w życiu. Mimo to co jakiś czas pojawiają się opinie, że jest to miejsce mocno przereklamowane i najlepsze czasy ma już dawno za sobą. Tymczasem Zakopane ma naprawdę wiele do zaoferowania i nie są to tylko malownicze Tatry. Jakie są największe atrakcje tego miasta?

Góry i znane szczyty

Dla wielu osób obowiązkowym punktem pobytu w Zakopanem jest wycieczka na Kasprowy Wierch. Na szczyt prowadzi kolejka, dzięki której można się tam znaleźć w ciągu zaledwie kilkunastu minut. Nieco mniejszym szczytem, ale również wartym uwagi, jest Gubałówka. Z tej góry podziwiać można całe Tatry z Giewontem i Kasprowym Wierchem na czele. Na Gubałówkę wejść można pieszo lub skorzystać z kolejki. To drugie rozwiązanie jest polecane przede wszystkim osobom starszym i rodzinom z małymi dziećmi. Dla nich polecane są również odpowiednie miejsca noclegowe, które będą oferowały odpowiedni standard – jednym z częściej polecanych jest Borowy Dwór. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na promocje sezonowe i dodatkowe atrakcje w samym Dworze.

Miasto i muzea

Najsłynniejszą ulicą Zakopanego są Krupówki. To deptak stworzony z myślą o turystach. Znaleźć tam można wiele ciekawych pamiątek z miasta i nie tylko. Fani skoków narciarskich powinni z kolei wybrać się pod Wielką Krokiew, nawet wówczas, gdy do zimy daleko. Wiele osób decyduje się także na wejście na szczyt skoczni. Godne uwagi jest też Muzeum Tatrzańskie, gdzie znajdują się ciekawe ekspozycje. To najstarsze muzeum regionalne w całej Polsce. Znaleźć tam można ekspozycje historyczne, przyrodnicze i etnograficzne. Dlatego też każdy powinien znaleźć tam coś odpowiedniego dla siebie.

Inne atrakcje

Niewątpliwą atrakcją Zakopanego są ponadto parki linowe. Posiadają one przeszkody o zróżnicowanym poziomie trudności. To świetna rozrywka zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Jeden z takich parków znajduje się na wspomnianej już Gubałówce. W Willi Koliba znajduje się jeszcze jedno ciekawe muzeum – Muzeum Stylu Zakopiańskiego. Sama willa jest z kolei pierwszym domem utrzymanym w tzw. stylu zakopiańskim. Dość nową atrakcją dla turystów przyjeżdżających do Zakopanego jest dom do góry nogami. To dom, który leży na dachu. Można wejść do jego środka i przeżyć wyjątkową przygodę. Wszystko znajduje się tam bowiem w powietrzu i można poczuć się, jakby spacerowało się po suficie. To nie lada gratka zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci czy młodzieży odwiedzających Zakopane.