Dobry Styl > Porady > Nasiona marihuany dla początkujących – które wybrać?

Nasiona marihuany dla początkujących – które wybrać?

Data: 25.04.2020 Kategoria: Porady

Początkujący hodowcy marihuany mają dostęp do wielu rodzajów nasion, co może stanowić duży problem. Na rynku dostępnych jest kilkanaście odmian, dlatego wybór nie należy do najłatwiejszych. Początkujący powinni wybierać nasiona, które łatwo się uprawia i te, które nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Takie rodzaje szybko dojrzewają, a do ich uprawy nie są niezbędne wygórowane warunki bytowe. Najlepiej wybrać również gatunki, które będą odporne na działanie czynników zewnętrznych. Które nasiona marihuany powinni wybierać początkujący?

Na co zwracać uwagę, wybierając nasiona konopi dla początkujących?

Na rynku jest wiele gatunków nasion konopi, które różnią się smakiem, mocą, kolorem i zapachem, który wyczuwalny jest już w okresie kwitnienia. Wybierając marihuanę powinno się wziąć pod uwagę zarówno rodzaj nasion, jak i warunki, w jakich będą przebywać. Ważna będzie wilgotność powietrza i oświetlenie w pomieszczeniu do uprawy.

Istotny jest również wybór pomiędzy odmianami outdoor i indoor. Początkujący kolekcjonerzy powinni sięgać po gatunki autokwitnące. Są to nasiona, których pąki wyrastają szybciej, a okres dojrzewania jest zdecydowanie krótszy i wynosi około 8 tygodni.

Zdaniem eksperta ze sklepu internetowego PanPestka: Zakładając pierwszą uprawę należy także zadbać o to, aby nasiona były w pełni feminizowane, dzięki temu wszystkie zalążki będą rodzaju żeńskiego. Normalne zalążki mogą występować jako żeńskie lub męskie, a dzięki feminizacji damskie rośliny zaczną wytwarzać męski pyłek niezbędny do wytwarzania nasion. Co najważniejsze, feminizowane gatunki gwarantują prawie w pełni, że rośliny wyrosną jako żeńskie.

Przykładowe nasiona konopi dla początkujących

Będąc początkującym kolekcjonerem nasion konopi, warto zainwestować w gatunek cannabis ruderalis oraz jego krzyżówki. Jest to dzika odmiana marihuany pochodząca z Rosji, która wyróżnia się mniejszymi i mniej licznymi liśćmi. Dużą zaletą tego rodzaju jest fakt, że wyrasta i kwitnie niezależnie do nasycenia światła w pomieszczeniu. Dodatkowo są to nasiona, których można używać w celach medycznych. Niektóre z tych gatunków są również skrzyżowane z genami ruderalis, co czyni je idealnym wyborem dla początkujących uprawców.Najpopularniejszą odmianą marihuany jest 60 Day Grapefruit, który można uprawiać zarówno w warunkach indoor, jak i outdoor. Są gotowe do zbioru już po około 60 dniach, odporne na wszelkie błędy początkujących i wyróżniające się słodkim smakiem przypominającym grejpfrut.Ciekawym gatunkiem nasion konopi jest również Auto AK47. Dojrzewa w około 65- 80 dni i doskonale sprawdza się w uprawie u osób, które zaczynają swoją przygodę z uprawą. White Widow XXL Auto natomiast to gatunek, który wyróżnia się dużą produktywnością i większą ilością żywicy na topach. Charakteryzuje się silnym i długim działaniem oraz intensywnym smakiem. Jest również bardzo odporna na błędy growerów, które często zdarzają się na początku uprawy.