Dobry Styl > Budowa i remont > Nietuzinkowe pomysły na ogrodzenie posesji

Nietuzinkowe pomysły na ogrodzenie posesji

Data: 17.09.2021 Kategoria: Budowa i remont

Mówi się, że dach jest wizytówką domu, ale nie inaczej jest z ogrodzeniem posesji. Nie tylko chroni działkę przed wtargnięciem nieproszonych gości, ale również tworzy element dekoracyjny wokół domu. Dobrze, jeśli ogrodzenie jest nie tylko trwałe i wytrzymałe, ale również zaprojektowane z pomysłem. Chcesz w nietuzinkowy sposób ogrodzić swoją posesję? Zobacz, jakie propozycje przygotowaliśmy!

Metalowe przęsła połączone z kamieniem

Poszukujesz wyróżniającego się ogrodzenia, które z pewnością przyciągnie wzrok? Połącz ze sobą dwa z pozoru niepasujące surowce… metal i kamień! Słupki nie muszą być wykonane z cegły czy odlane z betonu. Możesz do ich wykonania użyć niczego innego jak starannie przygotowanych w tym celu kamieni. W połączeniu z metalowymi sztachetami bez wątpienia całe ogrodzenie będzie prezentowało się wyjątkowo. Chociaż wymagają nieco większego nakładu pracy, to efekt z pewnością wszystko wynagrodzi. Takie nietuzinkowe ogrodzenie polecamy szczególnie właścicielom domów w nowoczesnej stylistyce. Tradycjonalistom natomiast proponujemy ogrodzenia niemal w całości wykonane z kamienia, z niewielkim wyjątkiem – brama i furtka muszą być wykonane z metalu.

Sztachety w poziomie, zamiast w pionie!

Ciekawym rozwiązaniem w przypadku sztachet metalowych jest ułożenie ich… poziomo, a nie pionowo. Ogrodzenie metalowe wykonane z tego typu elementów to bez wątpienia doskonały wybór do nowoczesnego budownictwa. Szczególnie dobrze prezentuje się z domami energooszczędnymi, a także jasnymi i przestronnymi budynkami. Ogrodzenie z poziomymi przęsłami można dodatkowo uzupełnić o kamienie… jednak w nieco innej odsłonie niż zaproponowana przez nas wyżej. Poziome sztachety metalowe świetnie prezentują się z gabionowymi narożnikami. Jeśli wcześniej nie słyszałeś o takim połączeniu – sprawdź koniecznie! Są to kamienie starannie ułożone w tzw. koszach gabionowych, czyli koszach wykonanych ze stalowej siatki, w których umieścić można kamienie, ale też beton, szkło i wiele innych elementów.

Ozdobne elementy stalowe

Chcesz dodać elegancji swojemu ogrodzeniu i przełamać klasyczne sztachety nieco bardziej ekstrawaganckim i wyszukanym pomysłem? Pomyśl nad ozdobnymi elementami stalowymi nad swoim ogrodzeniem. Mogą to być różnej maści kute zdobienia w formie liści, kwiatów, wszelkich zawijasów i nie tylko. Sztachety metalowe uzupełnione o takie stalowe elementy doskonale sprawdzą się w przypadku eleganckich ogrodzeń wokół nowoczesnych i klasycznych domów. Bez wątpienia taki dodatek podkreśli charakter posesji i wpisze się w ramy nietuzinkowych ogrodzeń. Gdzie najlepiej zamocować stalowe elementy zdobione? Świetnie sprawdzą się nad furtką lub bramą wjazdową!

Ogrodzenie drewniane czy metalowe?

Wiele osób zastanawia się, czy wybrać sztachety drewniane czy metalowe. Co na ten temat mówi ekspert z Hanbud – producent pokryć dachowych i ogrodzeń?

Sztachety drewniane trudniej jest utrzymać w dobrym stanie przez lata. Niepoprawnie konserwowane szybko porosną mchem czy grzybami. Trzeba je dokładnie czyścić i regularnie malować, a nie oszukujmy się – obecnie nie każdy ma na to czas. Sztachety metalowe natomiast są o wiele łatwiejsze w użytkowaniu, a można przy ich pomocy tworzyć naprawdę niezwykłe projekty. Jeśli ktoś poszukuje nieszablonowych rozwiązań i ogrodzenia, które wywoła prawdziwy efekt wow, zdecydowanie powinien wybrać sztachety metalowe. Połączone z wyszukanymi słupkami czy kutymi elementami stworzą spektakularny i z pewnością nietuzinkowy efekt wokół posesji.

Projekt ogrodzenia jest nie mniej znaczący niż ogrodu czy całego domu. W końcu nie tylko chroni on całą posesję, ale również ma ogromny wpływ na jej wygląd. Pomysłów na ogrodzenie działki jest wiele, ale jeśli chcesz wyróżnić się oryginalnością – sięgnij po sztachety metalowe połączone z innym, ciekawym materiałem. Wraz z kamieniem, cegłą czy kutymi dodatkami stworzysz prawdziwie nietuzinkowe ogrodzenie.