Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Nietypowe ramy do obrazów na zamówienie – indywidualna dekoracja

Nietypowe ramy do obrazów na zamówienie – indywidualna dekoracja

Data: 02.09.2020 Kategoria: Wystrój wnętrz

Obrazy to jedne z najchętniej stosowanych dekoracji ścian. Ich dopełnieniem są ramy do obrazów, które mogą same w sobie stać się prawdziwymi dziełami sztuki. Jednym ze sposobów na zmianę wyglądu wnętrz jest zamówienie ram do obrazów, które będą odzwierciadleniem naszego indywidualnego stylu i pozwolą uświetnić posiadane dzieła sztuki, wieszane na ścianach fotografie, lustra lub rodzinne pamiątki.

Nie tylko do obrazów, czyli jak wykorzystać ramy w dekoracji wnętrz

Rama do obrazu sama w sobie może być nowoczesną, niebanalną dekoracją, jednak oprawiony w nią obraz zyskuje na atrakcyjności i lepiej prezentuje się na ścianie. Ramy do obrazów, które zostaną wykonane na  indywidualne zamówienie, mogą spełniać wiele różnych funkcji, bo ich jakość oraz walory estetyczne znacząco przewyższają produkty dostępne w sieciówkach czy sklepach z dekoracjami. Piękne, eleganckie ramy w stylu nowoczesnym oraz stylu retro idealnie wpiszą się w każdą aranżację, bo mogą służyć za oprawę zdjęć, grafik, luster, a nawet najcenniejszych dla każdego rodzica prac plastycznych dzieci oraz innych, tworzonych własnoręcznie dekoracji. Stylowe ramy do obrazów w nietypowym kształcie, które powiesimy na ścianach i stworzymy z nich ciekawą kompozycję, stworzą unikatową dekorację, którą nie będzie mógł pochwalić się nikt inny.

– Wykonane na indywidualne zamówienie ramy do obrazów to jedyna w swoim rodzaju ozdoba i dopełnienie każdego dzieła sztuki oraz innych dekoracji ściennych, które wymagają oprawienia. Dzięki ogromnej różnorodności wzorów, kształtów i stylów ręcznie wykonywanych ram można dobrać produkt, który idealnie wpisze się w styl aranżacji każdego wnętrza, dodając mu elegancji oraz charakteru – wyjaśnia ekspert z Pracowni Artystycznej ELIS z Warszawy.

Jakie zalety ma zakup ręcznie wykonanych ram do obrazów?

Decydując się na dekoracje ścienne w postaci reprodukcji, cennych dzieł sztuki, fotografii, grafik czy plakatów, trzeba pamiętać o ich odpowiednim oprawieniu. Dostępne w każdym sklepie ramy często nie spełniają indywidualnych wymogów. Problem ten rozwiązuje wybór ręcznie wykonanych ram, które będą idealnie dopasowane do naszego gustu, stylu aranżacji wnętrza, a także rodzaju dekoracji, którą po oprawieniu chcemy powiesić na ścianie. Wybierając ramy z oferty pracowni artystycznej z bogatą historią oraz doświadczeniem w realizacji różnych projektów, zyskujemy pewność, że nasze dekoracje ścienne zyskają piękną i niebanalną oprawę. Wybór ręcznie wykonanych ram do obrazów to także sposób na oprawienie dekoracji o nietypowym kształcie oraz wielkości, a także okazja do kreatywnego i niebanalnego ozdobienia ścian, na których mogą zawisnąć zarówno oprawione obrazy, jak i same ramy. Taka ozdoba ścian doskonale wpisze się w panujące obecnie trendy w aranżacji wnętrz. Pracownie artystyczne, które zajmują się wykonywaniem ram, umożliwiają dokonanie wyboru spośród wielu różnych produktów o rozmaitej stylistyce. Znajdziemy wśród nich zarówno minimalistyczne, nowoczesne ramy, które doskonale komponują się z grafikami oraz plakatami i pasują do surowych aranżacji wnętrz, jak i bogato zdobione, stylowe ramy retro, które idealnie wpiszą się w klasyczne aranżacje i staną się dopełnieniem każdego mniej lub bardziej cennego dzieła sztuki malarskiej.