Dobry Styl > Wyposażenie > Niezbędne akcesoria dla dużych psów

Niezbędne akcesoria dla dużych psów

Data: 04.05.2022 Kategoria: Wyposażenie

Opieka nad czworonożnym pupilem i jego pielęgnacja wymagają zaopatrzenia się w określone akcesoria. Właściwa smycz oraz obroża, bezpieczne i pojemne miski, wygodne legowisko – te elementy muszą być dobrane do wagi i wielkości psa. Wybierając je, warto również uwzględnić jego aktywność. Są one dostępne w różnych wariantach, rozmiarach i cenach. Dowiedz się, w co koniecznie powinieneś się zaopatrzyć!

Aktywny dzień i zdrowy sen – jakie akcesoria dla dużego psa?

Aktywność wypełnia dużą część dnia niemal każdego psa. Aby uniknąć zniszczeń w domu i ogrodzie, warto zaopatrzyć się w zabawki, które zajmą czworonoga na dłuższy czas. Mogą to być:

  • piłki,
  • gadżety do gryzienia,
  • dedykowane sznurki i kółka,
  • tzw. Frisbee,
  • różnorodne akcesoria z piszczałką.

Jeśli pozwalają na to możliwości, warto psa wyprowadzać na dłuższe spacery. Podczas takich wędrówek również można aktywizować go za pomocą zabawek. Dzięki temu będzie się on dobrze rozwijał, a nadmiar jego energii zostanie dobrze spożytkowany. Należy pamiętać, by podczas spaceru zostawić po sobie porządek. Przydatne są więc specjalne woreczki na odchody.

W przypadku, gdy pies nie powinien poruszać się swobodnie po całym domu lub mieszkaniu, należy kupić bramki ograniczające lub drzwiczki. Uniemożliwią mu one dostanie się tam, gdzie jego obecność sprawiłaby kłopot.

Po każdym wysiłku pies powinien odpocząć. Duże znaczenie ma zatem odpowiednio przygotowane do tego miejsce. Legowisko dla dużego psa musi być wygodne, powinno stanowić jego azyl. Odpowiednio dobrane pod względem wielkości, materiału i łatwości czyszczenia należy umieścić w taki sposób, by zapewnić czworonogowi spokój. Będzie ono wykorzystywane podczas nocnego odpoczynku, ale również na czas drzemki w ciągu dnia. 

Akcesoria do karmienia i pielęgnacji dużych psów

Duży pies powinien jeść odpowiednio do swoich potrzeb. Oznacza to, że miski muszą być dopasowane pod względem wyznaczonych dla jego wieku oraz wagi porcji pożywienia. Można się zdecydować na miskę metalową, ceramiczną, szklaną lub z tworzywa. Jak wskazują specjaliści firmy Beds4Dogs, pojemniki te mogą być ustawione na specjalnych stojakach lub podkładkach.

Codzienna pielęgnacja psa może wymagać stosowania określonych akcesoriów. Popularne są specjalne szczotki i trymery, a także furminatory. Ułatwiają one utrzymanie sierści w dobrej kondycji i zdrowej skóry. Specjalne szampony i spraye poprawią wygląd okrywy włosowej. Równie ważna jest ochrona przed kleszczami i pchłami. Tu warto rozważyć zakup specjalnych obroży, kropli i środków do kąpieli.