Dobry Styl > Porady > Niezbędnik stylistki – akcesoria do zdobienia paznokci

Niezbędnik stylistki – akcesoria do zdobienia paznokci

Data: 24.05.2019 Kategoria: Porady

Stylizację paznokci można dziś śmiało uznać za dziedzinę sztuki. Wykonywanie misternych zdobień na paznokciach wymaga nie tylko wyczucia estetyki, umiejętności łączenia kolorów i deseni, ale też profesjonalnych akcesoriów, dzięki którym praca będzie szybka i precyzyjna. Jakie akcesoria do zdobienia paznokci wykorzystują profesjonalne stylistyki w swojej codziennej pracy?

Pędzle i pędzelki do zdobień – podstawa wyposażenia stylistki paznokci

Pędzelki dołączane do opakowań lakierów są odpowiednie do nakładania jednorodnej warstwy, jednak zupełnie nie zdają egzaminu przy wykonywaniu zdobień. Takie elementy stylizacji, jak szkice czy ornamenty wymagają bardzo precyzyjnych narzędzi pracy – w końcu dla stylistki paznokci podłożem malarskim jest zaledwie kilkucentymetrowa, a do tego zaokrąglona płytka paznokcia.

Gama pędzelków do wykonywania zdobień na paznokciach jest bardzo szeroka. Te najlepsze cechują się precyzją wykonania. Jeden wystający włosek może zrujnować efekt i odebrać kontrolę nad tworzeniem wzoru. Najczęściej stosuje się pędzelki z bardzo cienkimi ostrymi końcówkami. Mają one różne rozmiary określane cyframi. Im wyższa cyfra, tym większa średnica pędzelka – mówi Paulina Pastuszak z Akademii Semilac w Katowicach.

Oprócz pędzelków o okrągłym przekroju stylistki korzystają także z pędzli spłaszczonych oraz skośnych. Każdy z nich daje odmienne możliwości nanoszenia lakierów i innych dekoracji. Arsenał różnorodnych pędzli to podstawa dla osób, które chcą związać drogę zawodową z nail artem. Warto rozpocząć naukę od razu na wysokiej jakości akcesoriach dopasowanych do ćwiczonych technik zdobienia, aby budować prawidłowe nawyki, a także zaznajomić się z właściwościami i możliwościami poszczególnych pędzli. To krok ku świadomemu korzystaniu z akcesoriów i wydobyciu całego ich potencjału.

Inne akcesoria do zdobienia paznokci

Na pędzlach zdobienie paznokci się nie kończy. Warto pamiętać, że wzór na płytce to zaledwie część pracy stylistki, a dla efektu ma znaczenie także kształt paznokcia. Buduje się go przy użyciu pilników, bloczków polerskich, a także frezów. Te ostatnie znacznie przyspieszają pracę i podnoszą jej precyzję. Frezy o różnych kształtach, rozmiarach i  ziarnistości mocuje się do frezarki. To niewielkie ręczne elektronarzędzie, które pozwala szybko obracać frezami i kontrolować ich pracę – w ten sposób paznokieć jest ukształtowany i wypolerowany szybko, dokładnie i bez wysiłku. Żeby nie było tak kolorowo – praca z frezarką wymaga sporych umiejętności, bo łatwo tu o poważne uszkodzenie paznokcia np. przez zły dobór frezu!

Przydatnym akcesorium do zdobienia paznokci jest też tzw. magnetic pen. Narzędzie to ma kształt długopisu z magnetyczną końcówką. Służy do budowania efektu kociego oka przez odpowiednie ułożenie drobnych metalicznych pyłków zatopionych w lakierze typu cat eye. Precyzyjna końcówka daje ogromne możliwości w tym zakresie i pozwala wykonać finezyjne kocie oko.