Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Nowoczesna aranżacja łazienki

Nowoczesna aranżacja łazienki

Data: 12.07.2017 Kategoria: Wystrój wnętrz

Od pewnego czasu w aranżowaniu wnętrz królują minimalizm i naturalność. Ten trend nie omija łazienek, które już dawno przestały być wnętrzami służącymi wyłącznie do pospiesznego skorzystania z ustępu i codziennej higieny. Dziś łazienki są podporządkowane przede wszystkim relaksowi i dbaniu o siebie. Ta zmiana znajduje odzwierciedlenie w nowoczesnych projektach łazienkowych wnętrz.

Nowoczesna łazienka – sterylny minimalizm

W projektach nowoczesnych łazienek na pierwszy plan wybija się surowy minimalistyczny styl. Jego przejawami są: proste geometryczne formy, ograniczona paleta barwna (czerń, biel, szarości, zgaszone beże – niekiedy przełamane mocnym akcentem czerwieni, fioletu, turkusu i innych żywych kolorów) oraz dobór materiałów (szkło, imitacje betonu, naturalne drewno, powierzchnie lustrzane, surowa cegła), a także rezygnacja z krzywizn na rzecz idealnie prostych linii tworzących rytmiczne kompozycje wizualne.

Wzorzyste kafelki odeszły w niepamięć – mówi specjalistka z firmy Piękno Łazienek.Dziś króluje ceramika w jednolitych kolorach, matowa, a dodatkowo w niestandardowych formatach: drobna mozaika lub przeciwnie, dużych rozmiarów płyty.

Łazienkowa gra świateł i cieni

W nowoczesnych łazienkach duży akcent jest położony na oświetlenie. Ma ono za zadanie nie tylko zapewnienie widoczności we wnętrzu i stworzenie odpowiedniego odbicia w lustrze. Zarówno samo światło, jak i jego źródło pełnią dziś funkcję ozdobną.

Jednym z popularnych rozwiązań jest podświetlana wanna. To niezwykle efektowne i klimatyczne oświetlenie zapewnia atmosferę prywatności i pozwala na relaksujące kąpiele w pięknie rozproszonym półmroku. W wielu projektach zastosowano także liczne źródła światła górnego, przy czym nie są to już skromne punkty LED-owe montowane w suficie, lecz wiszące lampy o ciekawych kształtach, które nie tylko oświetlają, ale też stanowią pełnoprawny element dekoracyjny.

Budowaniu efektów świetlnych sprzyjają też lustra oraz okna. Te pierwsze odbijają światło, przez co wydaje się, że jest go dużo więcej, a jednocześnie optycznie powiększają wnętrze. Okna zapewniają dostęp naturalnego światła dziennego. Przepuszczone przez odpowiednią przesłonę okienną daje spektakularne efekty. W zależności od oczekiwań można użyć żaluzji jako łamaczy światła lub rozproszyć je tkaniną rolety albo wpuścić go jak najwięcej.

Nowoczesne sprzęty łazienkowe

Projekty nowoczesnych łazienek obejmują nie tylko wystrój, ale też wyposażenie. Coraz częściej w polskich domach pojawiają się np.: wanny wolno stojące lub wpuszczone w podłogę, bidety, sedesowe deski myjące czy niczym nieodgrodzone kabiny prysznicowe oraz zestawy głośników, które uprzyjemniają zabiegi higieniczne i pielęgnacyjne.