Dobry Styl > Porady > Nowoczesne imitacje na elewacjach – przegląd propozycji

Nowoczesne imitacje na elewacjach – przegląd propozycji

Data: 14.10.2021 Kategoria: Porady

Obecnie coraz większą uwagę zwraca się na rodzaj zewnętrznej elewacji budynku. Odpowiada ona nie tylko za ochronę obiektu przed uszkodzeniami, ale też za jego estetyczny wygląd. Na rynku można dostać różne rodzaje elewacji, zarówno tych wykonanych z naturalnych materiałów, jak i imitacji. Poniżej sprawdzamy, jakie nowoczesne imitacje na elewacjach są obecnie modne i które z nich warto wybrać. Zachęcamy do lektury.

Rodzaje nowoczesnych imitacji budowlanych

Nowoczesne imitacje budowlane dają możliwość odzwierciedlenia naturalnych materiałów elewacyjnych bez konieczności ich zastosowania. Charakteryzują się one bardzo podobną strukturą do klasycznych tworzyw elewacyjnych, takich jak na przykład beton, cegła, czy też drewno. Obecnie można dostać różne rodzaje nowoczesnych imitacji budowlanych, takich jak:

  • imitacje drewna,
  • imitacje betonu,
  • imitacje piaskowca,
  • imitacje klinkieru.

Imitacje drewna wyróżniają się ciekawą fakturą przypominającą naturalne drewno, jednak są one pozbawione jego cech. Sprawia to, że są odporne na pojawianie się wilgoci, nie niszczą się i nie wymagają częstej konserwacji. Równie często można spotkać nowoczesne imitacje betonu. Są one bardziej odporne na przenikanie zimnego powietrza z zewnątrz, a dodatkowo są znacznie łatwiejsze w montażu. Podobnie jest z imitacją klinkieru i piaskowca. Ich wyłożenie jest tańsze niż zastosowanie naturalnych materiałów i pozwala na wykończenie elewacji zgodnie z nowoczesnymi trendami.

 Dlaczego warto wykonać nowoczesną imitację na elewacji?

Imitacje elewacji mają wiele korzyści, które sprawiają, że są one coraz częściej wybierane przez inwestorów nieruchomości, a także przez osoby, które chcą utrzymać swoje mieszkanie w nowoczesnym stylu. Charakteryzują się one wysoką trwałością, co sprawia, że skutecznie zabezpieczają budynek przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Warto jednak wybrać imitacje od sprawdzonej firmy budowlanej, takiej jak na przykład FUDAL. Specjalizuje się ona w usługach termoizolacji budynków, a dodatkowo realizuje imitacje budowlane.

Warto dodać, że nowoczesne imitacje elewacji swym wyglądem przypominają naturalne materiały na elewację, dzięki czemu można je z łatwością dopasować do każdego stylu budownictwa i zestawić z różnymi materiałami elewacyjnymi. Co więcej, decydując się na imitacje na elewacji można mieć pewność, że będzie ona skutecznie chronić mieszkanie przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, a dodatkowo zapewni niepowtarzalny wygląd całemu budynkowi.