Dobry Styl > Porady > Co powinien obejmować dobry catering weselny?

Co powinien obejmować dobry catering weselny?

Data: 19.03.2018 Kategoria: Porady

Ślub to najważniejszy dzień w życiu młodej pary, a następujące po nim wesele to swoista wisienka na torcie – uwieńczenie tej wyjątkowej uroczystości zaślubin i okazja do dzielenia się swoim szczęściem z najbliższymi. Nic dziwnego, że przygotowania do wesela są tak ważne. Tu liczy się każdy element – stroje pary młodej, dekoracje, a także poczęstunek dla gości. Jak wybrać dobry catering na wesele?

Wykwintne menu

Dobry catering to przede wszystkim idealnie dobrane menu, skrojone na miarę wesela. Pamiętajmy bowiem, że ile par młodych, tyle wizji przyjęcia weselnego, które może mieć tradycyjną formę hucznej zabawy na sali, ale może to być również impreza w plenerze czy też kameralne spotkanie w gronie kilku osób.

W zależności od wybranej formy wesela, należy dobrać odpowiednią liczbę i rodzaj dań – tłumaczy przedstawiciel restauracji PATIO Con Gusto w Pszczynie. – Tradycyjnie, gdy mamy do czynienia z hucznym przyjęciem na kilkadziesiąt osób, idealny catering weselny powinien obejmować jeden lub kilka rodzajów zup i ciepłe dania obiadowe, a oprócz tego bogaty wachlarz zimnych przekąsek. Do tego oczywiście napoje i desery w postaci ciast czy lodów. Ważnym elementem każdego wesela jest także tort. W przypadku uroczystości bardziej kameralnych wybór pada zwykle na skromniejszy obiad z deserem. Podstawą dobrego cateringu weselnego jest jakość składników – wszystkie dania powinny być przygotowane na świeżo z najlepszych produktów. Obecnie dużą popularnością cieszą się oryginalne rozwiązania, takie jak menu tematyczne nawiązujące do konkretnej kuchni regionalnej, np. japońskiej czy włoskiej.

Dodatki i atrakcje

Dzisiaj dużą wagę przywiązujemy również do atrakcji na przyjęciach weselnych, które urozmaicają zabawę i zaskakują gości. Dlatego też, wybierając catering weselny, warto zainteresować się dodatkowymi opcjami, takimi jak pokazy barmanów czy fontanna czekoladowa. Tego rodzaju kulinarne eventy o rozrywkowym charakterze z pewnością zostaną na długo zapamiętane przez gości weselnych. Nie zapominajmy też, że catering weselny to nie tylko jedzenie i smak, ale również estetyka. Wszystkie dania powinny prezentować się efektownie i mieć stosowne dekoracje. Istotne znaczenie ma także zastawa stołowa. Posiłki muszą być serwowane na eleganckich talerzach i półmiskach, które idealnie dopełnią wybraną przez parę młodą oprawę przyjęcia weselnego, dopasowując się stylem i kolorem do pozostałych dekoracji i motywów. Korzystając z cateringu weselnego powinniśmy również liczyć na profesjonalną i uprzejmą obsługę, która zadba o zadowolenie gości weselnych. Dobrze dobrany catering sprawi, że przyjęcie weselne będzie udane i mile wspominane jeszcze przez wiele lat.