Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Obrazy ze zwierzętami – popularne motywy i kompozycje

Obrazy ze zwierzętami – popularne motywy i kompozycje

Data: 07.10.2021 Kategoria: Wystrój wnętrz

Motyw zwierzęcy na obrazach od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, choć coraz częściej w nieco odmienionej formie. W ostatnim czasie w domach królują bardziej oryginalne i wyraziste wizerunki zwierząt. Jedne z nich łączą w sobie naturalne, zwierzęce piękno oraz nowoczesne, abstrakcyjne akcenty, inne z kolei przedstawiają zwierzęta w niezwykle modnym ostatnio hipsterskim klimacie.

Zwierzęta w hipsterskim wydaniu

Moda na hipsterskie dodatki nie mija. Wręcz przeciwnie – w dalszym ciągu ma się bardzo dobrze. Zagościła również w świecie sztuki. Od niedawna rynek obrazów podbijają zwierzęta w prawdziwie hipsterskim wydaniu.

Od teraz w naszych czterech kątach możemy zawiesić obraz z ulubionym zwierzęciem – na przykład psem, jeleniem, czy misiem – z hipsterskimi akcentami. Mogą być to kolorowe swetry, charakterystyczne czapki, czy wyraziste okulary.

Obrazy te możemy kupić zarówno w wersji dla dorosłych, jak i dla dzieci. Te przeznaczone dla dorosłych charakteryzują się poważniejszym wyglądem zwierząt. Hipsterski wilk może na przykład prezentować swoje oblicze w eleganckim garniturze.

Obrazy ze zwierzętami dla dzieci są nieco lżejsze w odbiorze. Zwierzęta ubrane są w kolorowe ubrania, na przykład różową spódniczkę, wielobarwny sweterek czy szalik oraz czapeczkę w jesiennym, żółto-złotym odcieniu.

Jeśli połączenie zwierząt z hipsterskimi dodatkami przypadnie do gustu całej rodzinie, możemy zdecydować się także na obraz przedstawiający zwierzęcą rodzinkę. Do wyboru mamy zarówno obrazy z córką, synem, jak i większą liczbą pociech.

Obrazy ze zwierzętami w hipsterskim wydaniu można kupić w LUDESIGN-GALLERY. Jest to sklep internetowy prowadzony przez prawdziwą pasjonatkę sztuki. Łączy ona klasyczne techniki malarskie z nowoczesnymi formami graficznymi, projektując prawdziwie bajeczne obrazy drukowane na płótnie.

Nowoczesne zwierzęta z nutą abstrakcji

Drugim motywem, który w ostatnim czasie jest coraz częściej wybierany do ozdoby wnętrz, są zwierzęta w nowoczesnym wydaniu z nutą abstrakcji. Obrazy te łączą w sobie klasyczne sylwetki zwierząt z elementami abstrakcyjnymi.

Oko przykuwają szczególnie te obrazy, które są pełne żywych barw – różu, fioletu czy żółci. Kontrastowe, nieregularne plamy dodają całości wyjątkowego, modernistycznego charakteru. Sprawdzą się idealnie jako ozdoba nowoczesnych wnętrz u tych osób, które uwielbiają energetyczne dodatki.

Obrazy łączące w sobie spokój bijący od zwierząt i nutę nowoczesności w postaci abstrakcji mogą występować także w bardziej stonowanych odcieniach. Szczególną popularnością cieszą się szarości i brązy pasujące niemal do każdego wnętrza.