Dobry Styl > Porady > Odśnieżarka spalinowa z rozrusznikiem elektrycznym – Twój sposób na pozbycie się śniegu z posesji

Odśnieżarka spalinowa z rozrusznikiem elektrycznym – Twój sposób na pozbycie się śniegu z posesji

Data: 04.01.2022 Kategoria: Porady

Każdy, kto posiada posesję z dużym podjazdem i ogrodem, doskonale zdaje sobie sprawę, z czym wiąże się nadejście zimy. Coroczne opady śniegu mogą zapewniać piękne krajobrazy, jednak wraz z nimi przychodzi dużo pracy w postaci odśnieżania podjazdu, parkingu czy ścieżek prowadzących do wejścia do domu. Odśnieżarka spalinowa to świetne rozwiązanie tego problemu. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj wszystkie jej atuty.

Jak działają odśnieżarki spalinowe?

Odśnieżarki spalinowe to niezwykle wydajne maszyny, które służą do sprawnego i efektywnego odśnieżania zarówno mniejszych, jak i większych przestrzeni. Świetnie poradzą sobie z każdym terenem oraz nawet bardzo wysoką warstwą śniegu, a jednocześnie zapewnią dużo szybsze efekty, niż ręczne odśnieżanie za pomocą łopaty. Odśnieżarki wyposażone są w specjalne wirniki, które zgarniają śnieg, a następnie umieszczają go w wyrzutniku. Wyrzutnik – zgodnie z nazwą – odrzuca zebrany z podjazdu czy innego miejsca śnieg na bok na daną odległość, która uzależniona jest od mocy silnika oraz rodzaju zbieranego śniegu. Suchy, puszysty śnieg będzie wyrzucany znacznie dalej niż mokry i ciężki.

Zalety korzystania z odśnieżarki spalinowej

Spośród licznych zalet korzystania z odśnieżarki spalinowej największą jest duża oszczędność czasu. Maszyna ta bowiem znacznie przyspiesza codzienne, poranne odśnieżanie i sprawia, że jest ono dużo prostsze. W ofercie sklepów ogrodniczych, takich jak Hand, można znaleźć wiele różnych rodzajów odśnieżarek spalinowych, które:

  • pozwalają na pracę nawet w bardzo trudnych warunkach,
  • zapewniają komfort użytkowania,
  • mogą być stosowane zarówno w służbach komunalnych, jak i na indywidualnych posesjach,
  • mają dużą moc pracy silnika,
  • posiadają regulację odległości wyrzucania,
  • posiadają regulowaną prędkość jazdy.

Co więcej, niektóre modele wyposażone są także w napęd gąsienicowy, który zapewnia jeszcze lepszą przyczepność do odśnieżanej powierzchni.

Co daje rozrusznik elektryczny?

Nowoczesne odśnieżarki wyposażone są w wiele praktycznych funkcji i elementów, które wpływają na komfort, wygodę oraz efektywność ich działania nawet podczas bardzo mroźnej zimy. Rozrusznik elektryczny o dużej mocy zapewnia możliwość sprawnego uruchamiania maszyny za jego pomocą bez konieczności jej ręcznego odpalania. Jest to niezwykle korzystny komponent, ponieważ gwarantuje użytkownikowi pewny, bezpieczny start odśnieżarki spalinowej, nawet w przypadku pracy przy bardzo dużych mrozach lub po długim okresie nieużywania jej.