Dobry Styl > Porady > Organizacja wesela. O czym należy pamiętać? 

Organizacja wesela. O czym należy pamiętać? 

Data: 25.03.2019 Kategoria: Porady

Organizacja wesela to ogromne i stresujące przedsięwzięcie. Przyszli Państwo Młodzi mają na głowie rezerwację sali, w której odbędzie się przyjęcie, załatwienie orkiestry lub DJ’a oraz wiele innych ważnych spraw. Należy działać według wcześniej sporządzonego planu, aby nic nie umknęło uwadze narzeczonych. Co jest najważniejsze podczas organizacji wesela?                                                                                                                 

Czy każdy etap organizacji przyjęcia weselnego jest tak samo ważny?

Organizacja wesela powinna być rozłożona w czasie. Dzięki temu można oszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów związanych z załatwianiem wszystkiego na ostatnią chwilę. Najważniejszy jest pierwszy etap, podczas którego rezerwowana jest sala na przyjęcie, a także zespół weselny, fotograf, kamerzysta, czy termin w kościele. Dla przyszłej Panny Młodej na tym etapie bardzo ważne będzie również znalezienie odpowiedniego fryzjera oraz makijażystki. Po załatwieniu tych formalności można częściowo odetchnąć. Nie oznacza to, że pozostałe etapy przebiegają bezstresowo, ale znacznie łatwiej zaplanować całą resztę bazując na pewnych kwestiach, które już zostały ustalone.

Wystrój sali weselnej oraz kościoła

Bardzo często zdarza się, że w cenie za tak zwany talerzyk restauracja, w której organizowane jest przyjęcie weselne, zapewnia Młodej Parze tort i wystrój sali. Są to standardowe dodatki takie jak serwetki w wybranym kolorze, kwiaty na stołach i świece. Jest to raczej standardowa i dość skromna forma dekoracji. Coraz częściej przyszli małżonkowie decydują się więc na samodzielne przystrojenie sali. Jeżeli i Wam zależy na unikalnym klimacie podczas wesela, warto wcześniej rozeznać się na rynku. Być może w okolicy swoje usługi świadczy specjalista do florysta lub inna firma wyspecjalizowana w organizacji przyjęć. Warto też zawczasu dowiedzieć się, jak kształtuje się cena za indywidualny wystrój sali. Jak podkreśla pracownik firmy So Fun:

Bardzo często osoby, które dopiero zdobywają swoje doświadczenie w branży, oferują piękne dekoracje w bardzo dobrej cenie – pod warunkiem możliwości dodania zdjęć aranżacji do swojego portfolio.

Podobnie wygląda kwestia dekoracji kościoła. Nie zawsze Młoda Para znajduje czas, aby o tym pamiętać, czy zorganizować ciekawy wystrój. Warto te kwestie powierzyć specjaliście.

Dodatkowe atrakcje na weselu – zaplanuj je wcześniej

Jeżeli przyszli Państwo Młodzi planują zaskoczyć swoich gości dodatkowymi atrakcji, to również warto pamiętać o nich odpowiednio wcześniej. Zwłaszcza w przypadku najpopularniejszych – np. wynajęcia barmanów na przyjęcie czy fotobudki – terminy są zarezerwowane nawet na kilkanaście miesięcy do przodu. W celu uniknięcia stresu związanego z poszukiwaniem atrakcji na przyjęcie na kilka tygodni przed jego terminem należy podjąć decyzję co najmniej kilka miesięcy wcześniej.

Nie zawsze Para Młoda ma czas, aby zająć się wszystkimi przygotowaniami. W takich sytuacjach nietrudno zapomnieć o ważnych, lecz drobnych kwestiach – np. o podziękowaniach dla rodziców. Żeby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, można skorzystać z pomocy bliskich lub specjalistów. Doskonałym przykładem jest usługa konsultanta ślubnego, która coraz chętniej wybierana jest przez narzeczonych. Konsultant nie tylko pomaga załatwić wszelkie formalności przed ślubem, ale także dba o odpowiedni przebieg ceremonii i przyjęcia.