Dobry Styl > Wyposażenie > Organizer na akcesoria – niezbędnik eleganckiej garderoby

Organizer na akcesoria – niezbędnik eleganckiej garderoby

Data: 15.01.2019 Kategoria: Wyposażenie

W nowoczesnych domach i mieszkaniach garderoba przestaje być luksusem, na który mogą sobie pozwolić nieliczni, ale absolutnie niezbędnym miejscem, w którym można wygodnie przechowywać ubrania i dodatki. Garderoba nie musi być wcale nie duża, kluczowa jest tu jej właściwa aranżacja, tak by zmieściło się w niej jak najwięcej rzeczy. Na szczęście dostępne są różnego rodzaju akcesoria przydatne przy urządzaniu garderoby.

Wygodna alternatywa dla szaf i szafek

W garderobie można przechowywać wszystkie te przedmioty, które inaczej byłyby poupychane w domu po szafach i szafkach. W garderobie łatwiej utrzymać porządek – jeśli oczywiście odpowiednio ją wyposażymy. Poszczególne garderoby mogą różnić się wielkością, kształtem czy wysokością, warto jednak zapewnić sobie minimum komfortu bezproblemowego poruszania się po tym pomieszczeniu i swobodnego dostępu do wszystkich rzeczy.

Wyposażenie garderoby

W garderobach montowane są konstrukcje ułatwiające ich funkcjonalne użytkowanie np. mocowane do ścian z pomocą szyn lub profili. Inną dostępną opcją są systemy wolno stojące, które tworzą szafy nieprzytwierdzane do ścian czy podłogi, a także systemy modułowe oparte na drążkach rozporowych. Rodzaj systemu powinien być dopasowany do indywidualnie do danej garderoby i potrzeb jej użytkowników.

Czego jeszcze potrzebujemy?

Nieodłącznym elementem wyposażenia garderoby są również takie akcesoria jak szuflady, wysuwane półki, kosze, wieszaki, drążki, uchwyty: do przechowywania ubrań, butów oraz innych przedmiotów. Ciekawym i bardzo praktycznym dodatkiem do garderoby są zawsze organizery na akcesoria. Są to pudełeczka z przegródkami, w których można trzymać przeróżne drobiazgi np. skarpetki, bieliznę czy ozdoby do włosów. Dzięki umieszczeniu przedmiotów w osobnych okienkach nie grozi nam bałagan. To wygodniejsza alternatywa dla półki czy szuflady, w których małe przedmioty trudniej utrzymać w porządku. Szczególnie niewygodne w zagospodarowaniu bywają głębokie półki. Wybierając wyposażenie do garderoby, warto zaopatrzyć się w solidne organizery dobrej jakości – jak te dostępne w firmie Wireli. Wykorzystanie organizerów pozwala zoptymalizować przestrzeń w garderobie – a przecież nigdy nie ma jej tak dużo, by móc pozwolić sobie na jej niepotrzebne marnowanie. Dzięki nim nawet mała garderoba może okazać się bardzo pojemna i funkcjonalna. Organizery są dostępne w różnych wielkościach, można je więc bez problemu dopasować do potrzeb danego pomieszczenia oraz znajdujących się w nim mebli np. szafy.