Dobry Styl > Wyposażenie > Organizery na zabawki, czyli wszystko w jednym miejscu

Organizery na zabawki, czyli wszystko w jednym miejscu

Data: 06.11.2020 Kategoria: Wyposażenie

Zachowanie porządku w pokoju maluchów to ogromne wyzwanie. Dotyczy to zarówno młodszych, jak i starszych dzieci. Rodzice mogą jednak ułatwić to zadanie maluchom dzięki inwestycji w odpowiednie organizery na zabawki. Na rynku dostępnych jest wiele różnych możliwości w tym zakresie. Jakie wyposażenie sprawdzi się najlepiej? Poznaj opcje, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego wyposażenia.

Jaki organizer wybrać do pokoju dziecka?

Wybór odpowiedniego organizera leży po stronie rodziców, którzy powinni dopasować go w zależności od tego, jakie zadanie ma spełniać. Niezwykle istotną kwestią jest sam wystrój pokoju dziecięcego i zainteresowań malucha. Najmłodsi zdecydowanie chętniej korzystają z przedmiotów, które mają ciekawy dla nich kształt, czy przedstawiają ulubionych bohaterów z bajek — zauważa specjalista z hurtowni artykułów dziecięcych Aico Trade International Spółka Jawna.

Drugim istotnym parametrem, który z perspektywy rodzica jest najważniejszy, to pojemność organizera oraz jego funkcjonalność. W tym przypadku warto uwzględnić, co dokładnie będzie można w nim przechowywać. Można wyróżnić kilka popularnych rozwiązań. Jest to między innymi:

  • kosz na zabawki,
  • pudełko,
  • organizer na ścianę,
  • worek.

Najpopularniejsze organizery do pokoju dziecka

Kosz na zabawki to nie tylko praktyczne, ale również wygodne rozwiązanie, które wpasuje się w pokój każdego dziecka. W zależności od jego rozmiarów, z łatwością można w nim przechowywać zdecydowaną większość zabawek: począwszy od klocków, przez puzzle, kończąc na maskotkach. Kosze występują w różnych wariantach, co ułatwia możliwość jego dopasowania do wystroju. Dodatkowo wygodne uchwyty pozwalają na swobodne przestawianie tego pojemnika. W razie konieczności istnieje także zazwyczaj możliwość złożenia kosza i schowania, aby nie zajmował niepotrzebnie miejsca.

Pudełko na zabawki można wybrać w jednej z dwóch opcji, z zamykaną przykrywą lub bez niej. Na uwagę zasługują modele o wzmacnianych ściankach, dzięki czemu nawet przy wypełnieniu ich zabawkami po brzegi nie ma obaw o rozłożenie się. Pojemniki dostępne są również w różnych rozmiarach, co pozwala odpowiednio dopasować ich wielkość do miejsca potrzebnego do przechowywania.

Organizery wieszane na ścianie to idealne rozwiązanie da niedużych przestrzeni, chociaż nie tylko. W zależności od modelu mają one różny kształt, czy wzór. Można wybrać organizery z większą liczbą kieszeni, dzięki czemu wszystkie zabawki dziecka znajdą w nich miejsce dla siebie.

Worek na zabawki to nie tylko idealny organizer, ale jednocześnie wygodny sposób na ich transportowanie. Dzieci mogą schować w nim swoje zabawki podczas sprzątania pokoju, ale również spakować się na wyjazd. Można go również wygodnie powiesić, schować pod łóżkiem, czy po prostu ustawić w kącie pokoju.

Wybór odpowiedniego organizera zależy w głównej mierze od wielkości pokoju oraz tego, jakie będzie miał zastosowanie. Jeżeli dziecko ma dużą ilość zabawek i przestronny pokój, warto zastanowić się np. nad pudełkami, które idealnie wpasują się do każdego wnętrza. W przypadku małych pokoików świetnym rozwiązaniem będą organizery z możliwością ich zawieszenia na ścianie lub drzwiach.