Dobry Styl > Porady > Ozdoby przyszywane do odzieży

Ozdoby przyszywane do odzieży

Data: 29.08.2019 Kategoria: Porady

Ubrania to nie tylko jeans, bawełna czy inne materiały, z których się je szyje. To również cały wachlarz wszelkiego rodzaju detali, takich jak zamki błyskawiczne, nity, napy bądź sznurki, które czynią elementy stroju z jednej strony bardziej funkcjonalnymi, a z drugiej – efektownymi. Taki dekoracyjny charakter mają w szczególności różnorodne ozdoby przyszywane do odzieży. Czym się one charakteryzują?

Ozdoby przyszywane – charakterystyka

Ozdoby przyszywane to różnego rodzaju elementy dekoracyjne, które można umieścić na odzieży, eksponując tym samym jej walory estetyczne. Bogaty wachlarz tego typu produktów znajdziemy w ofertach firm specjalizujących się w dystrybucji dodatków krawieckich, czego przykładem jest Krawgors z siedzibą w Ksawerowie. W asortymencie takich firm znaleźć można różne rodzaje ozdób przyszywanych do odzieży. Są to przede wszystkim wszelkiego typu zawieszki, blaszki, łączniki, łańcuszki czy agrafki. Elementy te dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej i w różnych formach. To samo dotyczy różnego rodzaju wpinek oraz pinsów. Do dyspozycji są m. in. modne motywy zwierzęce i kwiatowe, ale także popularne symbole i motywy, takie jak np. serca czy kotwice. Oprócz tego do wyboru są również dekoracyjne zakończenia do szlufek, a także specjalne ozdoby przeznaczone do kołnierzyków. Ciekawym rozwiązaniem są ozdobne kółka, dzięki którym można tworzyć efektowne wiązania przy użyciu tasiemek. Dużą popularnością cieszą się wspomniane wcześniej blaszki, które dają możliwość personalizacji produktu poprzez umieszczenie logotypu firmy, hasła reklamowego czy innego wybranego motywu. Do ozdobnych dodatków przyszywanych do odzieży należy również galanteria metalowa. Na uwagę zasługują tu w szczególności napy ozdobne, np. kolorowe, ale też dekoracyjne nity, ćwieki, przywieszki do zamków oraz końcówki czy stopery do sznurków. Same sznurki i tasiemki również mogą stać się oryginalną ozdobą stroju.

Zastosowanie i zalety ozdób przyszywanych

Blaszki, kółka, łączniki i inne ozdoby przyszywane wykorzystywane są w szwalniach, pracowniach projektowych i krawieckich oraz innych firmach działających w branży odzieżowej. Dzięki zastosowaniu ozdobnych dodatków krawieckich możliwe jest stworzenie unikalnych strojów oraz urozmaicenie fasonów. To skuteczny sposób na to, by tworzyć produkty na czasie, zgodne z aktualnymi trendami. Przy pomocy ozdób przyszywanych udekorujemy zarówno ubrania i ich elementy, np. kieszenie spodni, klapy marynarki czy kołnierzyki koszuli, ale też dodatki, takie jak torebki, paski bądź plecaki. Jak zatem się okazuje, ozdoby przyszywane to niezastąpiony dodatek do odzieży i nie tylko.