Dobry Styl > Porady > Pancerne etui najlepszym sposobem na zabezpieczenie telefonu

Pancerne etui najlepszym sposobem na zabezpieczenie telefonu

Data: 18.03.2018 Kategoria: Porady

W ponad połowie przypadków, o uszkodzeniu telefonu decydują nieszczęśliwe wypadki. Wystarczy chwila nieuwagi, by smartfon rozbił się o ziemię, uległ gwałtownemu naciskowi bądź zalaniu. Delikatna konstrukcja urządzenia często nie wytrzymuje oddziaływania skrajnych i nieprzyjaznych sił. Na szczęście możemy powziąć odpowiednie środki ostrożności. Wystarczy, że zaopatrzymy się w nowoczesne etui na telefon. Dobre i sprawdzone w użyciu są tzw. pancerne etui, zabezpieczające przednie, tylne i boczne elementy smartfona. To doskonała ochrona dla telefonu, dedykowana zwykłym użytkownikom oraz osobom pracującym w ciężkich warunkach, np. na placach budowy.

Pancerne etui, czyli…

Pancerne etui to akcesorium wykonane z najwyższej klasy materiałów. Do tych wykorzystywanych standardowo zaliczają się aluminium, stal nierdzewna i utwardzane włókno węglowe. Ogromną rolę odgrywają też polimery – termoplastyczny poliuretan oraz poliwęglan. Pierwszy z nich to giętkie tworzywo cechujące się elastycznością, przezroczystością, odpornością na olej i ścieranie. Poliwęglan jest natomiast silnym i twardym materiałem, stosowanym w produkcji szyb kuloodpornych i okularów ochronnych.

Pełna ochrona i design

Dzięki pancernemu etui, smartfony nie ulegają uszkodzeniom pod wpływem deszczu, śniegu, brudu, kurzu i innych niesprzyjających warunków. Co więcej, obudowy zapewniają pełną ochronę przed obiciami, uderzeniami oraz różnego typu zarysowaniami. Właściwie zabezpieczony telefon komórkowy jest w stanie przetrwać upadek z wysokości nawet trzech metrów! Jednocześnie, urządzenie nie sprawia wrażenia nadmiernie uzbrojonego. Etui przyjmuje lekką i smukła formę, stanowiąc bardzo ciekawe dopełnienie stylizacyjne telefonu.

Walory funkcjonalne etui

Rola pancernego etui nie ogranicza się do osłaniania telefonu. Smartfon nie jest zabudowany niczym w bunkrze – wręcz przeciwnie. Odpowiednio dobrane etui potrafi efektywnie wykorzystać funkcje telefonu, zapewniając swobodny dostęp do interfejsów, gniazd oraz kamery smartfona. W skład wyposażenia wchodzą również takie udogodnienia jak uchwyt na pasek czy podstawka wideo. Gdzie znaleźć takie przydatne akcesoria? Np. w sklepach online. Interesującą ofertą pancernych etui dysponuje m.in. znany sklep internetowy pancernik.eu.