Dobry Styl > Porady > Panele oświetleniowe LED – eleganckie i nowoczesne źródła światła

Panele oświetleniowe LED – eleganckie i nowoczesne źródła światła

Data: 14.03.2019 Kategoria: Porady

LED to obecnie najnowocześniejsza spośród wszystkich technologii oświetleniowych, która z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem konsumentów. Przyczyną jest nie tylko jej bardzo wysoka wydajność i bezpieczeństwo, ale również szeroki wachlarz form, w jakich oświetlenie LED jest dostępne. Jednym z produktów z tej kategorii są panele oświetleniowe, idealnie pasujące do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz.

Czym jest panel LED?

Panele LED pod względem estetyki bardzo przypominają rastry świetlówkowe, swego czasu bardzo powszechnie stosowane w lokalach handlowych, użytkowych i biurach. Są to płaskie, czworokątne ramy z aluminium lub poliwęglanów, wypełnione mleczną przesłoną, przez którą przedostaje się światło emitowane przez lampy LED umieszczone wewnątrz ramy. Panele montuje się bezpośrednio do sufitu pomieszczenia lub na suficie podwieszanym. Produkty te znajdziemy między innymi w ofercie firmy Econew.

Zalety paneli oświetleniowych

Za zamontowaniem paneli oświetleniowych LED w biurze, sklepie lub restauracji przemawia kilka solidnych argumentów – przede wszystkim estetyka tego rozwiązania. Rama paneli wykonywana jest z tworzyw sztucznych lub aluminium, czyli tworzyw, które świetnie wpisują się we współczesne trendy panujące w architekturze wnętrz. Panele mają spore rozmiary i jednocześnie dają bardzo dużo rozproszonego przez mleczną powłokę, przyjemnego światła, które znakomicie eksponuje wnętrze bez ostrych cieni. Panele LED to również rozwiązanie bardzo przystępne dla naszego portfela.

Co prawda koszt zakupu oświetlenia LED jest dość wysoki w porównaniu do innych rozwiązań z tej kategorii,  należy jednak spojrzeć na tę kwestię z zachowaniem pewnej perspektywy czasowej – mówi specjalista firmy Econew – Pamiętajmy, że lampy LED posiadają kilkukrotnie dłuższą żywotność, niż oświetlenie innych rodzajów o zbliżonych parametrach. Ponadto odznaczają się znacznie większą wydajnością w przetwarzaniu energii elektrycznej – pobrany prąd jest niemal w całości zamieniany na światło. To znacząca przewaga nad starszymi rozwiązaniami, takimi jak żarówki wolframowe lub halogeny, które prąd elektryczny przetwarzają w dużej mierze na bezużyteczne ciepło.

Wysoka wydajność oświetlenia LED oznacza, że do uzyskania światła o danej wartości lumenów potrzeba mniejszej ilości energii – to z kolei przekłada się na wysokość naszych rachunków za elektryczność. Podsumowując: panele oświetleniowe i inne rozwiązania w technologii LED są rozwiązaniem bardzo opłacalnym, choć sam koszt ich zakupu jest dość wysoki.