Dobry Styl > Porady > Po czym poznać, że okna są energooszczędne?

Po czym poznać, że okna są energooszczędne?

Data: 30.03.2019 Kategoria: Porady

Jeszcze do niedawna okna z PCV cieszyły się największą popularnością pośród klientów.  W porównaniu do ówczesnych okien drewnianych stanowiły one bowiem bardziej energooszczędne rozwiązanie. Obecnie jednak sytuacja diametralnie się zmieniła. Nowoczesne okna drewniane są produkowane przy wykorzystaniu technologii, które zapewniają energooszczędność na bardzo wysokim poziomie. Przeczytaj i przekonaj się sam.

Współczesne okna drewniane

Współczesne okna, produkowane z drewna, stanowią rozwiązanie, które pod każdym względem różni się od tego sprzed lat. Obecnie okna drewniane wyróżniają się bowiem doskonałą szczelnością, funkcjonalnością oraz trwałością. Ponadto ich design nadaje budynkom oraz wnętrzom pomieszczeń wyjątkowego charakteru. Możemy bowiem wybierać spośród wielu dostępnych modeli – od klasycznych po nowoczesne.

Okna drewniane energooszczędne

Okna drewniane energooszczędne? Jak najbardziej! Takie rozwiązanie jest dziś możliwe, dzięki połączeniu tradycyjnej stolarki okiennej i nowoczesnych technologii. Jak to wygląda w praktyce?

Okna drewniane, produkowane w przeszłości posiadały odmienną od współczesnych okien konstrukcję. Stare okna należały do tzw. okien skrzynkowych podwójnych, które były wykonywane ręcznie. Ówcześni stolarze zaś nie mieli do dyspozycji tak precyzyjnych maszyn, do jakich mają dostęp współcześni fachowcy.

Obecnie okna drewniane produkowane są z drewna klejonego, różnych gatunków, zarówno tych, pochodzących z naszego kraju, jaki i z zagranicy. W przeszłości zaś okna wykonywano głównie z litego drewna sosnowego, gdyż na dębowe okna mało kto mógł sobie pozwolić, a drewno egzotyczne z kolei było mało znane i niedostępne.

Stare okna drewniane wręcz nie mogły być energooszczędne. Kit szklarski, używany podówczas do montażu szyb, nie był bowiem w stanie zapewnić odpowiedniego stopnia szczelności. Nowe okna drewniane zaś są bardzo szczelne, co zawdzięczają metodom produkcji, wykorzystującym niezwykle precyzyjne oraz zaawansowane technologicznie maszyny i urządzenia.

Czym się charakteryzują drewniane okna energooszczędne?

Jak wyjaśnia nasz rozmówca z fabryki Urzędowski, która specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości drewnianych okien energooszczędnych:

Energooszczędność to obecnie najbardziej pożądana cecha okien. Współczesne okna muszą być energooszczędne. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby oferowane przez nas drewniane okna wyróżniały się odpowiednim stopnień szczelności. Obecnie na rynku dostępne są okna drewniane, wyposażane w kilka szyb. W nowoczesnych oknach tworzy się także komory izolacyjne oraz używa specjalnych powłok technicznych. Ramy okien zaś powstają z wielu gatunków drewna. Ponadto dostępne są okna drewniane wzmacniane aluminium. Warto tutaj jeszcze wspomnieć o tym, iż na nowe okna nakładane są również specjalne lakiery, które skutecznie wydłużają ich żywotność.

Tak skonstruowane okna przewyższają stopniem szczelności okna z PCV. Nie da się ukryć, że ich walory estetyczne są również zdecydowanie większe. A zatem pozostaje tylko jeden wniosek, a mianowicie: współczesne drewniane okna energooszczędne z pewnością stanowią bardziej korzystny wybór.