Dobry Styl > Wypoczynek > Podróże idealne dla seniora – przegląd rozwiązań

Podróże idealne dla seniora – przegląd rozwiązań

Data: 28.08.2019 Kategoria: Wypoczynek

Wczasy dla seniorów to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą korzystać z życia także w leciwym wieku. Co ciekawe, podróże dla starszych nie są wcale trudne, a dzięki nim można prawdziwie odpocząć i cieszyć się urokiem nowych, odległych miejsc oraz piękną pogodą. Gdzie najlepiej pojechać? Dowiedz się, jakie kierunki są idealne na podróże dla seniora i dlaczego są przez nich tak oblegane.

Podróże dla seniora: Gdzie konkretnie warto wybrać się do ciepłych krajów?

Obecnie, bardzo popularnym kierunkiem, który często wybierają seniorzy jest Malta. Podczas pobytu można korzystać nie tylko z uroków plaży i morza, ale również spędzać miło czas na licznych wycieczkach. Najlepiej wybrać wyjazd dla seniorów do miejsca, które będzie stanowiło idealną bazę wypadową na wyspę Gozo i Comino. Inną destynacją, która także cieszy się popularnością jest Majorka. Tutaj oprócz pięknych plaż, morza i świetnej kuchni, można zobaczyć m.in. smocze jaskinie, plantacje drzewek oliwnych, a także miasto Valldemosa, które kiedyś odwiedził Fryderyk Chopin. Ponadto, duże zainteresowanie, niezmiennie od kilku lat posiada Hiszpania. Wyjątkowe podróże dla seniora odbywają się na Costa Brava, Costa del Sol oraz Costa Blanca. W każdym z tych regionów można się zakochać i odpocząć wśród palm i szumu morza. Ponadto, jeśli wakacje mają odbywać się w miejscu nie tylko pięknym, ale także ciepłym i zachwycającym dobrą kuchnią, warto zastanowić się, czy wczasy na Teneryfie lub w Portugalii nie będą idealnym rozwiązaniem.

A może lepiej na wycieczkę? Przegląd propozycji dla seniorów

Seniorzy, którzy zamiast wczasów w ciepłym kraju, wolą wakacje nastawione głównie na zwiedzanie, powinni wybrać wycieczki objazdowe. Jest to świetny sposób, aby w krótkim czasie, zobaczyć wiele atrakcji – podkreśla specjalista z biura podróży „KOS” z Wrocławia.

W wielu biurach podróży, dużą popularnością cieszy się np. wycieczka dla seniorów do Londynu. Wylot jest z jednego z miast w Polsce (Wrocławia, Katowic, Warszawy itp.) i po przybyciu do angielskiej stolicy, uczestników czeka kilkudniowe eksplorowanie miasta. Jest to świetna opcja, gdyż nie tylko zawiera noclegi i jedzenie, ale też całodzienną opiekę pilota-przewodnika. Dla osób, które nie lubią latać, lepszą opcją będzie objazdowa wycieczka autokarowa do Budapesztu.  To świetny sposób, by zobaczyć węgierską stolicę z polskim przewodnikiem, a także odbyć rejs statkiem po Dunaju. Wśród innych, ciekawych opcji na wycieczki dla seniorów są m.in. te do Wiednia, Lwowa, Rumunii i Czech. Z kolei dla osób, które wolą bardziej rodzime klimaty, interesujące mogą się wydawać wczasy nad Bałtykiem. Tutaj seniorzy także mogą świetnie odpocząć i zobaczyć wiele, nadmorskich atrakcji.