Dobry Styl > Porady > Poncho – idealne przebranie po wyjściu z wody

Poncho – idealne przebranie po wyjściu z wody

Data: 20.09.2019 Kategoria: Porady

Wychodzisz na brzeg, emocje powoli opadają i błyskawicznie dosięga cię chłodny powiew wiatru. Oto zdecydowanie najmniej przyjemny element doświadczenia aktywnych miłośników sportów wodnych. Chcesz do woli nacieszyć się przyjemnym zmęczeniem po odstawieniu deski? Zadbaj o swój komfort termiczny. Pomoże ci w tym ciepłe, wygodne i przyjemne w dotyku poncho z kapturem.

Jeśli czytasz ten tekst, prawdopodobnie nie należysz do szczęśliwców, którzy na co dzień odwiedzają plaże słonecznej Kalifornii. Surferzy, kitesurferzy oraz pozostali miłośnicy sportów wodnych w Polsce i na innych europejskich plażach muszą liczyć się z kapryśną, nie zawsze sprzyjającą pogodą.

Poncho – komfortowe wyjście z wody

Dopóki jesteś w ruchu i napędza cię adrenalina, pewnie nie odczuwasz zimna. Nawet jeśli oddajesz się aktywności w wodzie poza sezonem lub w szczególnie zimnych miejscach, prawdopodobnie korzystasz z neoprenowej pianki. Prawdziwy szok funduje dopiero wyjście z wody, gdy ciało się uspokaja i nagle dosięga je bezwzględny podmuch wiatru. Natychmiast chwytasz ręcznik.

Niestety, nawet największy ręcznik nie jest w stanie zapewnić pełnego komfortu po wyjściu z wody. Większość z nas odruchowo wyciera najpierw głowę, podczas gdy nogi, ręce i plecy pokrywają się gęsią skórką. Znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest poncho, w które można po prostu „wskoczyć” i schronić się w nim od stóp do głów – opowiada nasz rozmówca ze sklepu sportowego freaksshop.pl.

Obszerne poncho plażowe może służyć jednocześnie za strój, ręcznik i przebieralnię. Markowe produkty świetnie absorbują wodę, zapewniają ciepło i błyskawicznie schną, a jednocześnie są bardzo ładne. Ponczo doskonale sprawdzi się natychmiast po wyjściu z wody czy spod prysznica, bez trudu można zdjąć pod nim piankę bądź kostium kąpielowy.

Poncho dla każdego

Obecnie za najlepsze na rynku uznaje się poncha Mystic. W ofercie producenta znajdziemy propozycje dla kobiet, mężczyzn i dzieci, wszystkie wykonane z wysokiej jakości, atrakcyjnych wizualnie tkanin. Choć wszystkie modele dostępne są w uniwersalnych rozmiarach, różnią się między sobą kolorami i krojem. W kolekcji Mystic znajdziemy więc poncha z krótkimi i długimi rękawami oraz bez rękawów, wsuwane przez głowę i z zamkiem.

Ciepłe, miłe w dotyku poncho doceni każdy, kto lubi spędzać czas nie tylko w wodzie, ale też na plaży. Zdecydowanie powinno znaleźć się w szafie nie tylko surferów, ale też morsów i osób, które podczas wakacyjnego plażowania wchodzą do wody tylko na chwilę.