Dobry Styl > Wypoczynek > Jakie powinno być idealne wyposażenie komfortowej kwatery na wakacje?

Jakie powinno być idealne wyposażenie komfortowej kwatery na wakacje?

Data: 07.04.2018 Kategoria: Wypoczynek

Na co zwracamy uwagę, wybierają miejsce na noclegi na czas wakacji? Zdecydowanie kluczową kwestią jest cena oraz lokalizacja – optymalnym rozwiązaniem są przystępne cenowo kwatery, położone w pobliżu interesujących nas atrakcji. Dużo mniej osób interesuje się tym, co zastaną na miejscu. To błąd, który może sprawić, że długo wyczekiwany wypoczynek stanie się katorgą. Oto kilka rzeczy, które powinny znaleźć się w wynajmowanym przez nas pokoju czy apartamencie.

Odpowiednie umeblowanie

Nie jest to kwestia tak oczywista, jak mogłoby się wielu osobom wydawać. Oczywiście, każda kwatera na wakacje wyposażona jest w meble – standardowo jest to jedno podwójne lub dwa pojedyncze łóżka, szafa na ubrania, stolik i przynajmniej dwa krzesła. Jedynie planując nocleg w schroniskach powinniśmy liczyć się z tym, że może zabraknąć dla nas miejsc do spania i konieczne będzie rozłożenie się w śpiworze. Jeśli jednak rezerwujemy wypoczynek w hotelu, pensjonacie bądź domu wypoczynkowym, koniecznie wejdźmy na jego stronę internetową i w zakładce galeria przyjrzyjmy się, jak zostały umeblowane pokoje. Wciąż jeszcze można natknąć się na wiele obiektów noclegowych, które nie przywiązują dużej wagi do wyposażenia swoich kwater – meble w ich pokojach są po prostu stare i bardzo niekomfortowe.

Dostęp do mediów

Czyli przede wszystkim do telewizji i internetu. Telewizor w pokoju może okazać się ostatnią deską ratunku, kiedy pogoda nie sprzyja rekreacji na zewnątrz – może on również tworzyć tło do porannych i wieczornych czynności. Dużo ważniejszym medium jest jednak internet, służący nie tylko komunikacji z bliskimi, ale również wyszukiwaniu istotnych w czasie wypoczynku informacji (np. na temat pogody, czy kursowania środków transportu publicznego). Brak dostępu do Wi-Fi jest w oczach wielu turystów dyskwalifikuje dany obiekt.

Oddzielna łazienka

Codzienna higiena jest kwestią tak istotną, że powinniśmy mieć swobodny dostęp do łazienki w każdej chwili. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest zatem łazienka w pokoju – trudno uznać za komfortowy nocleg w obiekcie, w którym na jeden prysznic lub jedną toaletę przypada od kilku do kilkunastu obcych sobie osób. Z jednej strony jest to niekomfortowe z drugiej – niehigieniczne.

Dodatkowe udogodnienia

Niektóre obiekty, wśród nich Willa Pod Miedzą w Bukowinie Tatrzańskiej, doskonale wiedzą, że w ferworze pakowania się na urlop łatwo zapomnieć o niektórych rzeczach. W trosce o klienta dbają o to, żeby w ich pokojach nie zabrakło drobnych przedmiotów codziennego użytku, czyli zestawu ręczników czy kosmetyków do codziennej higieny.