Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Renowacja przedmiotów – dokręcanie kółek

Renowacja przedmiotów – dokręcanie kółek

Data: 20.11.2017 Kategoria: Wystrój wnętrz

Unowocześnienie naszego domu nie oznacza od razu wielkiego, czasochłonnego i drogiego remontu. Czasem wystarczy nieco zacięcia majsterkowicza i trochę chęci. Nie musimy inwestować w nowy fotel, stolik czy szafkę nocną, aby uzyskać ich mobilną wersję. A mobilne meble to dowolne aranżowanie przestrzeni w dosłownie kilku ruchach.

Stolik na kółkach

Ruchomy stolik kawowy to świetne rozwiązanie do każdego salonu. Dzięki kółkom przesuniemy go dowolnie wokół zestawu wypoczynkowego. Pierwszym krokiem do naszego wymarzonego stolika jest wybór odpowiednich kółek. Powinny być one na tyle wytrzymałe, aby udźwignąć ciężar mebla i rzeczy na nim postawionych. Sama instalacja kółek jest bardzo prosta, wystarczą nam w tym celu: wiertarka, kołki lub wkręty, nóżki z blaszkami do osadzenia. Nim przystąpimy do przykręcania kółek, musimy zdecydować czy chcemy zostawić oryginalny punkt oparcia i do niego przymocować kółka, czy też chcemy skrócić, lub całkiem usunąć nóżki. Przed użyciem koniecznie trzeba sprawdzić czy w meblu jest odpowiednia ilość mebla na nawiercenie dziur. Ważne jest również użycie wiertła o długości i przekroju odpowiadającym kółkom. W podobny sposób możemy przymocować je do krzesła lub szafki nocnej.

Wymiana kółek w walizce?

Skoro jesteśmy przy temacie wymiany i montażu kółek warto wspomnieć również o sposobie przymocowania kółek do walizek. W tym wypadku należy znaleźć plastikowe kółka z drobnymi śrubami. Następnie przykładamy je do miejsca, w którym mają zostać przykręcone. Jeżeli dysponujemy walizką z tworzywa, zaznaczmy na nim dwa punkty, w których dokonamy nawierceń, jeśli jednak mamy do czynienia z walizką materiałową, musimy skorzystać ze specjalnego, mocnego kleju. Decydując się na wkręcanie trzeba pamiętać, aby zabezpieczyć końcówki wkrętów, znajdujące się wewnątrz – inaczej mogą one uszkodzić zapakowane do walizki ubrania.