Dobry Styl > Ogród > Rodzaje i zastosowanie oświetlenia dekoracyjnego

Rodzaje i zastosowanie oświetlenia dekoracyjnego

Data: 12.07.2019 Kategoria: Ogród

Sztuczne źródła światła już od dawna nie służą nam wyłącznie w do celów praktycznych. W dzisiejszych czasach oświetlenie nie tylko umożliwia nam widzenie po zmroku, ale stanowi też niewątpliwą ozdobę wnętrz oraz przestrzeni poza domem. Przyjrzyjmy się rozmaitym możliwościom wykorzystania oświetlenia dekoracyjnego we wnętrzach i w aranżacjach ogrodów.

Oświetlenie dekoracyjne we wnętrzach

Lampy mogą zdobić wnętrza na dwojak i sposób. Jako dekorację możemy potraktować już samą oprawę oświetleniową. Nowoczesne lampy przybierają rozmaite kształty i barwy, wykonywane są też z różnych materiałów. Ponieważ obecnie możemy cieszyć się wprost  nieograniczonym wyborem, problemu nie stwarza znalezienie modelu do wnętrza utrzymanego w dowolnej stylistyce.

Jako dekoracji możemy użyć zarówno lampy wiszącej, będącej głównym źródłem światła w pomieszczeniu, jak i mniejszych, punktowych źródeł światła. W salonie urządzonym w stylu klasycznym pięknie prezentować się będą bogate żyrandole i klasyczne kinkiety, ciekawym pomysłem są też lampki biurkowe retro. Do wnętrza nowoczesnego możesz wprowadzić np. lampę harmonijkową lub wiszącą srebrną kulę – podpowiada nasz rozmówca z internetowego sklepu oświetleniowego Phenomena Light.

Przemyślane aranżacje świetlne to także sposób na kształtowanie atmosfery w pomieszczeniach. Szczególną uwagę należy zwrócić tutaj na oświetlenie ledowe, które występuje w różnych barwach i temperaturach. Za pomocą diod ledowych możemy dyskretnie podświetlić wybrane elementy czy obszary w pokoju, np. gablotkę kolekcjonerską albo komodę z rodzinnymi zdjęciami.

Oświetlenie dekoracyjne w ogrodach

Oszczędna technologia ledowa to świetna propozycja również do zastosowań zewnętrznych. Pięknym dodatkiem na podwórko będą kule świetlne do ogrodu, produkowane zwykle właśnie w technologii LED, taśmy solarne czy  podświetlane donice.

Oświetlenie przed domem służy jednak nie tylko ozdobie, ale przede wszystkim bezpieczeństwu domowników. Aby swobodnie poruszać się po terenie posesji po zmierzchu, warto zamontować lampy elewacyjne, chodnikowe i reflektory. Również one dostępne są w bardzo atrakcyjnych formach, toteż w ciągu dnia będą pięknym uzupełnieniem bryły budynku.

Planując zakup oświetlenia do domu czy ogrodu, warto zapoznać się z możliwie szeroką ofertą produktów. Najprostszym sposobem na dokonanie takiego przeglądu bez zbędnego wysiłku i podróży po stacjonarnych salonach oświetleniowych, jest zapoznanie się z propozycją sklepów internetowych. W sieci na pewno znajdziesz lampy odpowiadające twoim potrzebom w przystępnych cenach i zamówisz je bez wychodzenia z domu.