Dobry Styl > Budowa i remont > Rodzaje ogrodzeń kompleksowych

Rodzaje ogrodzeń kompleksowych

Data: 13.06.2017 Kategoria: Budowa i remont

Każdy człowiek budując dom zastanawia się, jaki rodzaj ogrodzenia powinien postawić. Na rynku można zauważyć dużą liczbę produktów, które są oferowane przez równie liczne firmy. Wbrew pozorom, to poważna decyzja, której nie powinno się podejmować pochopnie, ponieważ jest to wydatek na długie lata. Z jakimi rodzajami ogrodzeń można się spotkać?

Ogrodzenia wykonane z drewna i kamienia

To jedne z najczęściej wybieranych ogrodzeń przez klientów. Surowce te były wykorzystywane już w dawnych czasach i do dzisiejszego dnia cieszą się popularnością i opinią solidnych, a zarazem bardzo ładnych. Z tego powodu są one powszechnie wykorzystywane. Surowce te są powszechnie dostępne, Ogrodzenia wykonane z kamienia są bardzo eleganckie i odporne na trudne warunki atmosferyczne. Ogrodzenia kamienne można oczywiście łączyć z drewnem, jak np. firma Bramex.

Decydując się na ogrodzenia drewniane, powinniśmy wziąć pod uwagę pochodzenie drewna, z którego wykonywany jest płot. Powinno być to drewno wysokiej jakości i dodatkowo zaimpregnowane, ponieważ po kilku latach płot może zostać zniszczony przez szkodniki. Drewno niskiej jakości lub niezabezpieczone i niezaimpregnowane ma tendencję do zmiękczania się pod wpływem opadów i wilgoci. Warto wziąć to pod uwagę, jeśli mieszkamy blisko rzeki czy jeziora.

Ogrodzenia metalowe

To rodzaj ogrodzenia, który stosowany jest w przypadku nowoczesnych domów. Obecnie firmy zajmujące się tą branżą oferują bardzo ciekawe rozwiązania. która stanowi wtedy piękny akcent wizualny dla całego ogrodzenia. Płoty stalowe pokryte są też farbą, która jest odporna na korozję.

Najtańszym rodzajem płotu metalowego jest siatka. To najzwyklejszy płot, stosowany zazwyczaj tymczasowo w trakcie budowy, aby działka była odgrodzona. Większość ludzi po kilku latach postanawia jednak zainwestować w nieco droższy i bardziej elegancki odpowiednik ogrodzenia. Coraz bardziej popularne stają się siatki ze zgrzewanego drutu. Płot taki jest stosunkowo tani i o wiele bardziej ładny niż zwykła siatka. Wybierając rodzaj ogrodzenia, należy wziąć pod uwagę surowiec, z którego będzie ono wykonane, aby cieszyć się ładnym ogrodzeniem przez długie lata.