Dobry Styl > Porady > Rodzaje poduszek do karmienia i odpoczynku dla kobiet w ciąży

Rodzaje poduszek do karmienia i odpoczynku dla kobiet w ciąży

Data: 28.08.2019 Kategoria: Porady

Jesteś w ciąży? Dopiero urodziłaś dziecko? Na pewno poszukujesz przydatnych akcesoriów, które zapewnią Ci wygodę podczas odpoczynku, kiedy duży, ciążowy brzuch zaczyna utrudniać przybranie umożliwiającej spokojny sen pozycji oraz ułatwią karmienie nowo narodzonego dziecka. Sprawdź, dlaczego warto kupić dobrą poduszkę dla ciężarnych oraz poduszkę do karmienia.

Poduszki dla kobiet w ciąży

Przybranie wygodnej pozycji do snu sprawia w zaawansowanej ciąży duże problemy. Wiele kobiet narzeka wówczas na kłopoty ze snem, które spowodowane są właśnie niewygodą, dlatego warto zastanowić się nad zakupem specjalnej poduszki, ułatwiającej zasypianie i wspomagającej regeneracyjny sen, którego tak bardzo potrzebuje przyszła mama.

Poduszki dla kobiet w ciąży to doskonały sposób na poprawę komfortu wypoczynku. Mogą one posiadać różne kształty, jednak zawsze ułatwiają przybranie wygodnej pozycji. Do dyspozycji przyszłych mam są m.in. długie poduszki podłużne, które można ułożyć względem własnych potrzeb, a także poduszki w kształcie litery C i U – wyjaśnia ekspert z firmy Ehland Baby.

Poduszka dla kobiet ciężarnych sprawdza się także po poradzie, bo można dzięki niej bezpiecznie ułożyć noworodka zarówno do karmienia, jak i w czasie snu oraz czuwania.

Poduszka do karmienia

Poduszka do karmienia znacząco ułatwia nie tylko karmienie naturalne, ale także karmienie butelką. Jest ona mniejsza i zwykle ma kształt litery C. Warto zwracać uwagę na to, z jakich materiałów została wykonana, bo powinna ona zapewniać nie tylko właściwe podparcie dla karmionego malucha, ale także gwarantować prawidłową cyrkulację powietrza, aby dziecko się nie pociło. Poduszkę do karmienia można także stosować do wygodnego i bezpiecznego układania noworodka, jeżeli dziecko ma np. problemy z ulewaniem pokarmu. Poduszkę do karmienia można też wykorzystać do stworzenia maluchowi tzw. kokonu, który umożliwia spokojny sen i sprawia, że dziecko czuje się, jak w brzuchu mamy. Jest to także sposób na zapewnienie dziecku bezpieczeństwa, gdy leży np. na kanapie (w tym przypadku nigdy nie można zostawić dziecka bez opieki) lub obserwuje otaczający go świat z perspektywy podłogi, leżąc na macie lub kocyku.

Warto wiedzieć, że poduszki dla kobiet w ciąży i poduszki do karmienia naprawdę się przydają i na pewno nie okażą się nietrafionym zakupem. Można zdecydować się np. na wielofunkcyjną poduszkę dla mamy i dziecka lub mniejszy model do karmienia, jednak zawsze trzeba zwracać uwagę na jakość. Doskonałym wyborem są produkty ze zdejmowanym pokrowcem, bo znacznie łatwiej jest utrzymać je w idealnej czystości.