Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Rolety jako element aranżacji wnętrza 

Rolety jako element aranżacji wnętrza 

Data: 14.12.2021 Kategoria: Wystrój wnętrz

Osłony okienne są niezwykle ważnym elementem każdego pomieszczenia, pozwalającym regulować ilość wpadającego światła i chronić swoją prywatność. Rolety, żaluzje czy zasłony mają również ogromną wartość estetyczną i często w dużej mierze decydują o klimacie i stylu wnętrza. W tym artykule przyjrzymy się bliżej roletom i roli, jaką odgrywają w urządzaniu mieszkań.

Dlaczego warto zamontować w oknach rolety? Zalety rozwiązania 

Rolety wewnętrzne mają wiele zalet. Przede wszystkim są dostępne w bardzo szerokiej gamie materiałów, wzorów i kolorów, dlatego łatwo dopasować je do każdego wnętrza. Można przy tym zdecydować się na rolety zaciemniające, które w ogóle nie przepuszczają promieni słonecznych po zaciągnięciu, lub wersje półprzepuszczalne, stanowiące doskonałą osłonę przed wzrokiem przechodniów, ale zapewniające przy tym dopływ naturalnego światła do pomieszczenia.

Rolety zamontowanie bezpośrednio na oknie pozwalają w łatwy sposób je uchylać i otwierać, a boczne prowadnice trzymają materiał przy szybie – dzięki temu takie osłony świetnie sprawdzają się również w przypadku okien dachowych. Ustawienie rolet można wygodnie regulować, przysłaniając część lub całą powierzchnię szyby w zależności od potrzeb. By optymalnie dopasować je do swojego wnętrza, warto zamówić rolety na wymiar. W Warszawie i innych polskich miastach działa wiele firm oferujących usługi pomiaru i wykonania tego rodzaju osłon okiennych.

Jaki rodzaj rolet wewnętrznych wybrać, by podkreślić styl pomieszczenia? 

Rolety wewnętrzne występują w kilku rodzajach, które dają różne efekty aranżacyjne. Najbardziej popularne są rolety materiałowe – ich plusem jest niemal nieograniczony wybór kolorów, od stonowanych po jaskrawe, oraz wzorów, dzięki czemu łatwo dobrać je zarówno do salonu, jak i pokoju dziecięcego czy łazienki. Roleta w odważnych barwach lub z ciekawą grafiką może stanowić jeden z najważniejszych akcentów dekoracyjnych pomieszczenia. Z kolei jasne i subtelne rolety przepuszczające światło mogą zostać uzupełnione zasłonami i pełnić rolę nowoczesnych firanek.

Jeśli zależy nam na elegancji, warto postawić na rolety rzymskie, jakie znajdziemy m.in. w ofercie firmy PLISY-ROLETY.PL, producenta rolet z Warszawy. Są one uszyte z kilku warstw tkaniny, efektownie składającej się w fałdy przy podciąganiu rolety w górę. To interesująca alternatywa dla tradycyjnych zasłon, pasują bowiem zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i urządzonych w stylu klasycznym. Rolety rzymskie przyciągają uwagę i stanowią bardzo atrakcyjną, a przy tym funkcjonalną dekorację okienną.