Dobry Styl > Wyposażenie > Rolety tkaninowe – gdzie można je stosować?

Rolety tkaninowe – gdzie można je stosować?

Data: 24.10.2018 Kategoria: Wyposażenie

Zastanawiasz się nad najlepszym sposobem udekorowania okien, który jednocześnie zapewni ci optymalną ochronę przed spojrzeniami z zewnątrz i nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń? Tradycyjne firany i zasłony mają swój urok, jednak wybór rolet tkaninowych będzie znacznie praktyczniejszym rozwiązaniem. Gdzie rolety tekstylne sprawdzą się najlepiej?

Czemu służą rolety tkaninowe?

Podczas gdy rolety zewnętrzne i żaluzje fasadowe mają przede wszystkim chronić wnętrza przed utratą ciepła oraz przed potencjalnymi intruzami, rolety tkaninowe spełniają nieco inne zadania. Kiedy w mieszkaniu zapalone jest światło, lekkie rolety wewnętrzne uniemożliwiają osobom z zewnątrz zaglądanie do środka, zaś w ciągu dnia pozwalają regulować natężenie światła w pomieszczeniach.

Nie bez znaczenia jest także ich funkcja dekoracyjna. Rolety tekstylne wykonywane są z tkanin o rozmaitych fakturach i w najróżniejszych barwach, a niekiedy zdobione są dodatkowymi wzorami, dzięki czemu sięgając po nie, możemy dowolnie kreować wystrój mieszkania.

Gdzie zamontować rolety tkaninowe?

Dekoracyjne rolety z tkanin najczęściej spotykamy w salonach i pokojach dziennych, gdzie często stanowią ważny element wystroju. Najprostsze, gładkie rolety o intensywnych barwach, często kontrastujące z otoczeniem, najlepiej prezentują się we wnętrzach minimalistycznych i nowoczesnych, w których stanowią główny akcent dekoracyjny.

Bardzo ciekawą propozycją zarówno do pokoju dziennego, jak i sypialni, są tzw. rolety dzień-noc. Specyficzna budowa przesłony, wykonanej z ułożonych naprzemiennie pasów o różnej zdolności do przepuszczania światła, daje jeszcze większe możliwości regulacji nasłonecznienia wnętrza.

Co ciekawe, rolety tkaninowe można montować również na oknach łazienkowych i kuchennych. Choć panujące w tych pomieszczeniach użytkowych warunki pozornie nie sprzyjają sięganiu po dekoracje tekstylne, rolety wykonane z tkanin o podwyższonej odporności na wilgoć z powodzeniem sprawdzą się również tutaj – będą też znacznie łatwiejsze w czyszczeniu niż aluminiowe rolety.

Rolety tekstylne są właściwie jedyną możliwością wykonania przesłon na oknach dachowych, montowanych skośnie do podłogi. W takiej sytuacji roleta montowana jest bezpośrednio na ramie okiennej, zaś jej ruch przebiega wzdłuż prowadnic, co zapobiega ich luźnemu opadaniu pionowo do ziemi.

W ofercie firmy Okna Jachimczak znajdziesz nie tylko rolety tkaninowe do tradycyjnych zastosowań mieszkaniowych. Ponieważ głównym obszarem działalności przedsiębiorstwa jest dystrybucja pełnych systemów okiennych, proponuje on swoim klientom również nowoczesne rolety fasadowe tekstylne, czyli refleksole, przeznaczone do montażu w dużych budynkach o przeszklonych elewacjach.