Dobry Styl > Porady > Rolety zewnętrzne – czy warto się na nie zdecydować?

Rolety zewnętrzne – czy warto się na nie zdecydować?

Data: 21.01.2020 Kategoria: Porady

Wyobraź sobie produkt, który skutecznie chroni Twój dom przed włamaniem, pilnuje Twojej prywatności, jest niedrogi i niweluje jedną z najgorszych plag lata, czyli komary. To właśnie rolety zewnętrzne są niepokonanymi strażnikami Twojego domu. Poza tym pełnią jeszcze mnóstwo innych funkcji, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie, np. obniżają temperaturę w upały o kilka stopni. Dowiedz się więc, czy sprawdzą się w Twoim budynku.

Rolety zewnętrzne – zalety

Większość osób jest przyzwyczajona do tradycyjnych rolet wewnątrz domu. Jednak coraz więcej odpowiedzialnych właścicieli stawia na solidne i funkcjonalne rolety zewnętrzne wykonane z aluminium. Jedną z ich funkcji jest ochrona przed wzrokiem postronnych osób, które przechodzą obok domu. Dzięki temu Twoja prywatność jest na najwyższym poziomie w każdej wymaganej sytuacji.

Poza tym są znakomitym sposobem na nadmierne działanie promieni słonecznych. Zapewniają spadek temperatury w domu nawet o kilka stopni. W dodatku zbyt dużo słońca może zaszkodzić w wykonywaniu codziennych czynności, takich jak praca na komputerze. Co ciekawe, rolety zewnętrzne działają też w odwrotny sposób – zapewniają ciepło w mroźne dni. Dzięki temu ograniczasz straty cieplne nawet o 20%.

Niezwykle cenna jest ich funkcja antywłamaniowa uniemożliwiająca podniesienie pancerza od zewnątrz. To bardzo skuteczna bariera przeciw nieproszonym gościom. Ponadto zapewniają one skuteczną izolację akustyczną. Dzięki nim poziom dźwięków w pomieszczeniach może się obniżyć nawet o 14 decybeli.

Warto pamiętać o tym, że rolety zewnętrzne chronią także przed komarami i owadami, a wielu sprzedawców oferuje takie, które są zintegrowane z moskitierami. Rolety zapobiegają też zniszczeniu elewacji i otworów okiennych np. przez grad, deszcz czy śnieg. Dzięki temu Twój dom jest zawsze zadbany i czysty.

Gdzie kupić rolety zewnętrzne?

Przede wszystkim postaw na renomowanych dystrybutorów rolet zewnętrznych, takich jak Galanteria Okienna MOBI, którzy mają w ofercie solidne aluminiowe rolety. Takie produkty można dopasować do konkretnego wyglądu budynku – będą dodawały uroku
i elegancji Twoim wnętrzom.

Warto zainwestować w rolety zewnętrzne sterowane automatycznie lub przez silniki elektryczne. Dają jeszcze większy komfort, gdyż mogą być obsługiwane pilotem, czujnikami i sterownikami. Ich obsługa jest wyjątkowo prosta, charakteryzuje je także bezawaryjność i cicha praca.

Jeśli więc chcesz mieć funkcjonalny produkt w swoim domu, postaw na rolety zewnętrzne. Są niedrogie, dostosowane do indywidualnych potrzeb i łatwo dostępne.