Dobry Styl > Ogród > Rozwiązania funkcjonalne dla ogrodów

Rozwiązania funkcjonalne dla ogrodów

Data: 13.12.2019 Kategoria: Ogród

Piękny ogród przyciąga wzrok, a ten naprawdę reprezentatywny – przykuwa go na długo. Poza tym taki mały raj na ziemi jest również wspaniałą odskocznią dla miłośników natury. Obecnie możesz stworzyć ogród w stylu, który będzie spełnieniem Twoich marzeń – orientalny, śródziemnomorski, angielski, z motywem wody, ognia, gór… Coraz większą popularnością cieszą się też te modułowe. Jakie jeszcze masz alternatywy i jak możesz go urozmaicić? Zobacz!

Ogród – jak go zaprojektować?

Projekt ogrodu to bardzo indywidualna sprawa. Każdy ma inny gust, a obecnie możliwości jest mnóstwo. Coraz więcej osób stawia na nowoczesne ogrody, które są kwintesencją minimalizmu. W tym przypadku największą rolę odgrywają materiały naturalne np. kamień i drewno. Takie ogrody są niezwykle przestrzenne. Charakteryzują je proste linie, powtarzalne rośliny, solitery. Te przestrzenie są wyposażone w bardzo funkcjonalne meble, takie jak nowoczesne huśtawki ogrodowe, hamaki czy oryginalne ścianki dekoracyjne, wyznaczające poszczególne strefy.

Wiele osób gustuje także w angielskich ogrodach, w których przewodzi motyw swobody, naturalności i romantyzmu. W takim miejscu prym wiodą meble ogrodowe z technorattanu. Ogrody orientalne również cieszą się ogromną popularnością. Właśnie tam najlepiej się odnajdują meble ze szlachetnego egzotycznego drewna teakowego, formy kuliste i drzewka stylizowane na bonsai.

Niezwykle interesującą sprawą są motywy dekoracyjne. Wyobraź sobie fascynujący ogród, w którym dominują ściany wodne, przypominające wodospady i strumienie, piękny żywopłot, charakteryzowany na morskie zwierzęta, mostki… Oczywiście nie tylko motyw wodny cieszy się taką popularnością. W swoim małym raju możesz stworzyć iście górską atmosferę, postawić na ogniste elementy, czy też zbudować mini wyspę. W końcu to Twoje królestwo.

Funkcjonalny ogród – na co postawić?

Na piękny i funkcjonalny ogród składają się przede wszystkim meble i dodatki. Jak wiadomo, rośliny to podstawa, jednak niepowtarzalnego uroku dodają ciekawe elementy architektury ogrodowej.

Oprócz wygodnych hamaków i huśtawek warto postawić na wspomniane już ścianki dekoracyjne. Takie konstrukcje w ofercie ma firma NEW GARDEN STYLE, a co istotne, są one dostępne w kilku wersjach – w tym ażurowe, poliestrowe oraz ze stali. Są one ciekawym uzupełnieniem ogrodu, gwarantując największą prywatność. Niezbędnym dopełnieniem jest też oświetlenie LED, które zapewni aurę tajemniczości w nocy. Mogą to być:

  • słupki ledowe,
  • kinkiety,
  • reflektory,
  • lampy najazdowe,
  • lampy punktowe,

Klimatyczny spacer po zachodzie słońca będzie doskonałą formą relaksu – szczególnie z drugą połówką.

Nie zapomnij o meblach – drewniane, z aluminium czy też z technorattanu zapewnią Ci najlepszy odpoczynek z dobrą książką i kawą. Poza tym przyjmowanie gości w otoczeniu zieleni od razu będzie przyjemniejsze.

Dla osób, które szczególnie cenią sobie luksus i odpoczynek, dobrym rozwiązaniem są minibaseny. Jeśli więc nie możesz pozwolić sobie na basen o tradycyjnych wymiarach, postaw na relaksujący hydromasaż w swoim ulubionym zakątku.